Spordi lühiuudised

Karl Robin Raud teenis sumo EMil kolm medalit.
Karl Robin Raud teenis sumo EMil kolm medalit. Foto: Janar Sõber

Sumo

Lääneranna spordikooli esindaja Karl Robin Raud võistles sumomaadluse U15 EMil Šveitsis ning saavutas kolme võidu ja ühe kaotusega individuaalvõistlusel pronksmedali. Janar Sõbra hoolealune võitis teise pronksi absoluutarvestuses ja kulla võistkondlikul mõõduvõtul.

Raua nooremad kolleegid võtsid mõõtu Eesti U8 ja U10 vanuseklassi sumomeistrivõistlustel, kus ringi astus 209 last 12 klubist. Lääneranna spordikooli esindas 20 põnni, kelle ühine pingutus andis klubide arvestuses teise koha. Individuaalselt teeniti neli kulda: kaks neist pälvis Johanna Tšekenjuk, ühe Adele Kukk ja Georg Kanter.

Tennis

Ehkki suvepealinna tennisist Laura Rahnel piirdus Malaisias World Tennis Touri J200 turniiril üksikmängus ühe matšiga, saavutati paaristurniiril koos Suurbritannia esindaja Gabia Paskauskasega 24 duo hulgas esikoht.

17aastane Rahnel on alates septembrist võistelnud veel Egiptuses, Usbekistanis ja Hong Kongis. Pärnakas hoiab praegu maailma juunioride edetabelis 183. kohta.

Taekwondo

Tšehhis Ostravas rahvusvahelisel taekwondo ja kikkpoksi mõõduvõtul Moravia Open osales ligikaudu 600 sportlast. Eesti koondist esindas 15 sportlast, kellest viis suvepealinnast.

Siinse juhendaja Robert Trofimovi sõnutsi kujunes turniir pingeliseks. "Võitlusi oli palju, mõnel sportlasel oli neid turniiri kohta koguni üheksa. Pärnu sportlased esinesid edukalt ja võitsid kolm kuldmedalit," rõõmustas treener. Eri võistlusklassides teenis kaks kirkaimat medalit Damir Sobolev ja ühe Ramon Uibo. Gleb Reshetnyaki noosiks jäi üks ja Henri Meriväljale kaks hõbedat.

Rattasport

Tallinna lauluväljaku klaassaalis toimunud galal tunnustati hooaja parimaid rattasportlasi. Viiendat aastat järjest valiti silmapaistvaimaks naiseks Janika Lõiv, kes teenis olümpiakrossi EMil 13. koha. Esimest korda pälvis parima meesratturi aunimetuse Peeter Pruus, kes oli maastikumaratoni EMil kuues.

Kiitust jagati ka Laura Lizette Sandrile, kes valiti parimaks U23 vanuseklassis. Pärnu Kalevi spordikooli 19aastane kasvandik valitses tänavust hooaega täielikult: suvel tegi Sander naiste eliitklassis Eesti meistrivõistlustel kuldse duubli, kui triumfeeris maanteerattaga nii tempo- kui grupisõidus. Ühtlasi pälvis Sander Baltikumi parima tiitli. Oktoobris teenis noor pärnakas kuldmedali Eesti cyclo-cross‘i meistrivõistlusel naiste eliitklassis.