Vändra talvemaraton oli oma nime vääriline (1)

Mispo talvemaratonil tuli starti 117 spordisõpra.
Mispo talvemaratonil tuli starti 117 spordisõpra. Foto: Ardi Truija

Täna joosti Vändras 20. korda Mispo talvemaratoni. Nagu aknast välja vaadates nähtub, said spordisõbrad tunda nii lund kui libedust.

Terviseklubi Mispo korraldatud jooksupeol said huvilised valida maratoni, poolmaratoni, 14- ja seitsmekilomeetrise vahemaa vahel. Eri distantsidel tuli starti 117 osalejat, kes tiirutasid kümne külmakraadiga seitsmekilomeetrisel ringil.

Kuninglikul distantsil jäi seekord kolme tunni piir alistamata. Rahvusvahelises seltskonnas oli väledaim mullune hõbedamees Ahti Nuga, kes läbis 42,2 kilomeetrit 3:05.28ga. 33 vapra hulgas teenis hõbemedali Rainer Nagel (3:28.35) ja pronksi Stanislav Nemeržitski (3:36.24). Naistest võidutses Julia Rakitina (3:46.26), kellele järgnesid Kristy Landes (4:32.09) ja Gunvor Folde (4:39.47).

Kolmandiku maratoonaritest moodustasid välismaalased: Pärnumaale tuldi nii Lätist, Rootsist, Norrast kui Suurbritanniast.

Poolmaratonis triumfeeris mullune maratonivõitja Aleksandr Kuleshov (1:27.38), kelle järel tuli 29 jooksja konkurentsis kolm naist: Anni Kingsepp (1:33.18), Getlin Urbus (1:35.03) ja Annika Roosleht (1:43.08).

14kilomeetrisel võistlusmaal jättis kindla võidu Pärnumaale Martin Tarkpea (53.39), naistest oli väledaim Lisett Alt (1:07.41). Poole lühemal distantsil võidutsesid Sten Ütsmüts (25.02) ja Lisandra Jürimäe (44.32).