Kõik kolm Pärnumaa maadlusklubi pälvisid Eesti meistrikulla

Maadlusklubi Leo sportlased saavutasid tiimide arvestuses kõrge kolmanda koha.
Maadlusklubi Leo sportlased saavutasid tiimide arvestuses kõrge kolmanda koha. Foto: Maadlusklubi Leo

Pärnumaalased olid Haapsalus täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel Kreeka-Rooma, vaba- ja naistemaadluses heas hoos. Kullaga naasid kõik kolm siinse klubi esindust: Vändra Suure Karu Pojad, Lääneranna spordikool ja maadlusklubi Leo.

Vändra lippu hoidis kõrgel nende esinumber Helary Mägisalu, kes ei andnud kuni 60kiloste Kreeka-Rooma maadluses vastastele neljas matšis punktigi ja krooniti kindlalt Maarjamaa meistriks. Äsjane oli koondislasele üheksas Eesti meistritiitel. Vabamaadluses tuli medalile Helary vennas ja klubi treener Mario Mägisalu, kes saavutas kuni 61kiloste sportlaste hulgas pronksmedali.

Helary Mägisalu tõusis Eesti meistrivõistlustel üheksandat korda pjedestaali kõrgeimale astmele. Foto: Anastasya Kikkas

Maadlusklubi Leo saatis võistlustulle kuus sportlast, kes pälvisid viis medalit. Vabamaadluse raskekaalus (–130 kg) tegi kõigile vastastele tuule alla ja tuli Eesti meistriks Allan-Devid Ševtsov – Kreeka-Roomas riputati talle kaela hõbemedal. Vabamaadluses heitlesid teise koha vääriliselt Vitalii Khatsanovskyi (–79 kg) ja Robyn Paulberg (–97 kg). Klubi treener Argo Mitt (–67 kg) sai Kreeka-Rooma maadluses kaela pronksi.

Raskekaalus teenis võidukarika Eerik Pank.
Raskekaalus teenis võidukarika Eerik Pank. Foto: Anastasya Kikkas

Lääneranna spordikoolile tõi meistrikulla Virtsu vägilane Eerik Pank, kes jäi alistamatuks Kreeka-Rooma maadluse raskekaalus ehk kuni 130kiloste sportlaste seas.

Haapsalus heitles kokku 128 sportlast 29 maadlusklubist. Üldises medalitabelis saavutas Leo kolmanda, Vändra 12. ja Lääneranna 20. koha.