Pärnakad panid jäärajal oma paremuse maksma

Kristjan-Erich Luhaäär võidutses karmis pakases.
Kristjan-Erich Luhaäär võidutses karmis pakases. Foto: Igor Tšeskidov

Laupäeval Võrtsjärvel Eesti meistrivõistluste teisel etapil jäärajasõidus oli nime kirja pannud 111 tehnikasportlast. Pärnu motoklubi esindajad noppisid krõbeda, ligemale 16kraadise külmaga viis esikohta.

Juunioride 85 ccm masinaklassis teenisid kaksikvõidu suvepealinna klubi noormehed, kui esikohta pälvis Kristjan-Erich Luhaäär ja hõbeda Caspar Vetkin.

MXA-klassis ei leidunud vastast nende klubikaaslasele Alex Vetkinile, kelle järel tuiskas finišisse viljandlane Marko Heinmäe. Kolmanda koha saavutas Pärnu klubi raudvara Jüri Makarov. Naiste konkurentsis tunnistas pärnakas Mairi Vann vaid Äksi38 tiimi esindaja Enelin Hermanni paremust.

Hobisõitjate krossinaela klassis pani oma paremuse maksma Pärnu motoklubi esindaja Risto Ild. Naela arvestuses saavutas tema tiimikaaslane Aldrin Arukase teise ja Paikuse motoklubi sõitja Jarmo Lehiste kolmanda koha punktid.

50aastaste seenioride seas tuli Pärnumaale kolmikvõit: esikoha noppis Makarov, teise Raimond Julle ja kolmanda koha Paikuse motoklubi eestvedaja Toivo Nikopensius. Kümme aastat nooremate meeste konkurentsis oli parim Tihemetsa motoklubi esindaja Kaido Kase, kelle järel finišeerus Arukase.

Kui miinuskraadid vähegi püsivad, sõidetakse kolmas etapp 17. veebruaril Äksis ja neljas 24. veebruaril Pärnus.