Vollemeeskond teenis Balti liiga veerandfinaalis raske võidu, naised kaotasid kuivalt

Pärnu võrkpalliklubi meeskond asus Balti liiga veerandfinaalseeriat Daugavpilsi tiimi vastu juhtima. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi meeskond jäi Balti liiga veerandfinaali avamängus võõrsil Daugavpilsi Ezerzeme/DU vastu kahegeimilisse kaotusseisu, ent võitis kolm järgmist, saades kodusaalis toimuvaks kordusmatšiks väikese eelise.

Põhiturniiri neljandana lõpetanud Pärnu tiim kogus veerandfinaali avakohtumise kahes esimeses geimis vastavalt 20 ja 21 punkti. Kolmas geim pöörati siiski enda kasuks 25:21 ja neljandaski saadi lätlastest jagu 25:22 ning otsustavas geimis alistati lõunanaabrite sats 15:10.

Suvepealinna meeskonna suurimaks punktitoojaks kerkis 17 silmaga Tony Tammiksaar (efektiivsusnäitaja –3), kuid üldiselt oli tegemist tiimiesitusega: Siim Rantaneni arvele jäi 15 punkti (+13), Toms Švans tõi 14 (+6,), Andrus Raadik 13 (+1) ja Kristo-Joosep Peterson 11 punkti (+2).

Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 40 protsenti ja rünnak 39 protsenti, blokist teeniti kümme punkti ja servijoonelt virutati 27 eksimuse kõrvale kümme ässa.

Ezerzeme vastuvõtt oli 55 protsenti, rünnak 43 protsenti, blokist teeniti 12 punkti ja servijoonelt löödi 19 eksimuse kõrvale kuus pallinguässa.

Edasipääseja selgitatakse kahe mängu summas ja kui seis on kordusmängu järel viigiline, mängitakse seejärel kuldne geim.

Kordusmatš peetakse Pärnu spordihallis pühapäeva õhtul.

Pärnu spordikooli naiskond pidi Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria avamatšis tunnistama TalTechi tiimi 3:0 paremust. Põhiturniiri kaheksandana lõpetanud Pärnu naised said tabeliliidri vastu geimides vastavalt 14, 15 ja 13 punkti. Kahe võiduni mängitava seeria teise matši toimumisaeg ei ole selgunud.