Eesti sumomaadluse meistrivõistlused ületasid kuhjaga ootusi, kui tõid Paikuse spordihoonesse 114 sportlast. Pika võistluspäeva tulemusena kerkis mõõduvõtu säravaimaks täheks 21aastane kohalik noormees.

Maadlusklubi Leo korraldatud jõuproovil kuulutati välja ka eelmise aasta parimad sportlased – 2023. aastal saavutatu eest teenis meeste seas selle aunimetuse Alonso Gonzalez Margalef, kes pälvis Jaapanis MM-pronksi ja lõpetas nõnda eestlaste 22 aastat eestlaste medalipõua täiskasvanute suurvõistlusel.

Margalef tuli starti Paikuselgi, ent piirdus oma kaaluklassi (üle 115 kilo) teise ja absoluudi viienda kohaga. Kuidas siis nii, et MMi medalimees ei löönud kodukamaral platsi puhtaks?

«Meeste absoluutkaalus olid kõik tugevamad kohal, osalejaid isegi oodatust rohkem,» alustas Leo klubi president Raiko Hiis. «Sumo on ettearvamatu ja kogu tähelepanu lähebki vaid sellele kümnesekundisele matšile. Kui [klassikalises] maadluses võidab