Praegu kehtib Pärnu linna 2021. aastal vastu võetud üldplaneering, kus Lootsi 10 on märgitud segahoonestusalaks. Kuna vabatahtlike päästjate maja plaanis tundus olevat kaikaid rohkem kui kodaraid (investori lahkumine, ujuvkai rajamiseks loa mittesaamine, muutunud majandusolukorras ülikõrge laenuraha hind), tuligi ettevõtjana taas kohaneda. Eesmärk sama: hoonestada kinnistu ja tehes seda kõiki seadusi ja planeeringuid järgides.
Näiteks Pärnu linnajuhid on uue silla rajamisel käitunud väga targalt: julgeti oludega kohaneda ja selle tulemusel jõuti sobivate tingimustega ehituslepinguni ning tööd käivad hoogsalt. Pole tõesti nii uhke nagu algselt plaanitu, kuid siiski toimiv lahendus, mis on uutes oludes vähemalt tehtav. Nii ka meie projektis: peame tegema väiksema ja madalama hoone kui plaanitud, kuid rajades korterid ja äripinnad (nagu kehtiv üldplaneering sinnakanti ette näinud ongi), suudame ettevõtmisega siiski plussi jõuda. Nii saame kõigi takistajate meelehärmiks südalinnast ühe tühermaakrundi asemele ärid ja kodud koos mõnusa linnaruumiga.
Soovime teisel katsel avatud ja ausat detailplaneeringu menetlust. Soovime, et meie planeeringut menetletaks võrdse kohtlemise printsiibi alusel samadel tingimustel nagu Pärnu kesklinnas viimastel aastatel teiste arendajate puhul. Loodame, et teisel katsel ei satu Lootsi 10 detailplaneeringu menetlus poliitiliste mängude keskele ja menetlust ei venita mis tahes mõjukate isikute juhitud kes tahes poliitikud.
Lubame, et viime seejärel detailplaneeringu ellu täpselt sama korrektselt nagu kõik oma Pärnu arendused. Ja lubame, et ei jäta hiljem kasuahnusest 25 protsenti parkimiskohtadest tuimalt ehitamata, nagu Pärnu kesklinnas hiljuti tehti. Lubame ka seda, et ei ehita tuimalt pool meetrit detailplaneeringus ja ehitusloa projektis olnud kõrgusmärgist mööda.