Kevin Saarel läks maailma kõvima sarja avaetapp kukkumise nahka

Kevin Saar võitis viis järjestikust EM-tiitlit, mille järel otsustas USAs tippkonkurentsis proovile panna. Foto: Tremellen Media House

USAs kuulsal Daytona ringrajal algas uus AMA ATV Championshipi hooaeg. Mullu tugevaimas ehk Pro-klassis terve hooaja kaasa teinud ja üheksanda koha saavutanud Kevin Saarel läks avaetapp nässu, ehkki 23aastane quadracer sõitis finaalis edukalt.

Pärnu motoklubi kasvandik näitas Florida osariigis kvalifikatsioonis 18 mehe konkurentsis 11. aega – kiireimale ehk sarja valitsejale Joel Hetrickile jäi Saar alla kolme sekundiga. Eelsõidus eestlase start kõige paremini ei õnnestunud ja Saar võttis üheksa mehe seas sisse seitsmenda koha. Sõidu edenedes näitas Saar aga head kiirust ja füüsilist vormi ning suutis finišilipuks tõusta viiendaks.

Kevin Saar.
Kevin Saar. Foto: Erakogu

Finaalis, kus tulid taas kokku kõik 18 meest, startis pärnakas vingelt ja haaras viienda positsiooni. Saar andis sõidu keskpaigaks mõne koha ära, kuid üheksandat kohta hoides kukkus nii õnnetult, et jäi pikaks ajaks raja äärde. Kompromissitu võitleja otsustas ligemale kümneminutise pausi järel siiski uuesti neljarattalise selga istuda ja lõpuni tulla – paraku polnud Musick Racingu tiimi liikmel enam 17. kohast paremat püüda.

Avaetapi võitis Hetrick, kellele järgnesid Bryce Ford ja Brandon Hoag. Sarja teine mõõduvõtt sõidetakse aprilli alguses Texase osariigis Undergroundi krossirajal.