Jõulukad lõpetasid suusahooaja esivõistluse medalitega

Andreas Aus, Rico-Marcus Luik ja Teet Järvoja saavutasid kolmanda koha.
Andreas Aus, Rico-Marcus Luik ja Teet Järvoja saavutasid kolmanda koha. Foto: Suusaklubi Jõulu

Tehvandi spordikeskuses tõmmati hooajale joon alla Eesti murdmaasuusatamise meistrivõistlustega, kus selgusid parimad teatesõidutiimid.

Vihmasajus toimunud klassikatehnika sprinditeates astus kuue vanuseklassi peale võistlustulle 38 kaheliikmelist satsi.

Meeste üheksa duo seas võidutses spordiklubi CFC, kus suuskadele andsid valu Henri Roos ja Olle Ilmar Jaama (19.43,2). Hõbemedali pälvis Karupesa võistkond koosseisus Chris Marcus Krahv ja Martin Himma (+8,8).

Andmebaasi Sport24 väitel teenis Andrus Veerpalu Eesti meistrivõistlustelt oma 49. medali täiskasvanute arvestuses. Foto: Kristjan Teedema

Pjedestaali kolmandale astmele tõusis Pärnumaa suusaklubi Jõulu tiim (+18,7), kus pingutasid kahekordne olümpiavõitja, 53aastane Andrus Veerpalu ja tema poeg Anders. Lõppjärjestus võinuks vabalt jääda teistsugune. Nimelt püsis kaua liidrikohal Võru suusaklubi esindus ehk Karl Sebastian Dremljuga ja Marko Kilp, ent eelviimases vahetuses tabas neid ebaõnn: Dremljuga kukkus ja lõhkus suusa. Seetõttu langeti esimeselt kohalt neljandaks. Viimaks jättis Anders Veerpalu Võru tiimi kahe sekundiga selja taha.

Jõulu suusaklubil oli auhinnatseremooniale asja ka U18 noormeeste hulgas. Rico-Marcus Luik ja Juss Leiner pingutasid nõnda, et kümne duo hulgas tuli teine koht. Ehkki enne viimast vahetust hoidsid Jõulu esindajad juhtpositsiooni, jäid nad viimaks Sparta tiimile alla seitsme sekundiga.

Juss Leiner ja Rico-Marcus Luik tulid teatesprindis hõbedale.
Juss Leiner ja Rico-Marcus Luik tulid teatesprindis hõbedale. Foto: Suusaklubi Jõulu

Kolmanda medalikomplekti teenisid jõulukad vabatehnika teatesõidus. M16-vanuseklassi mõõduvõtul liugles kümme kolmeliikmelist tiimi ning Andreas Aus, Rico-Marcus Luik ja Teet Järvoja tõusid võimsa lõpuga kolmandaks. Kagu Biathloni tiimile jäid nad alla 13,9 ja CFC võistkonnale 2,8 sekundiga.