Pärnu volletiim ajas põnevuslahingus pronksile küüned taha

Pärnu võrkpalliklubi meeskond teenis Eesti meistrivõistluste pronksiheitluses Tartu Bigbanki üle kodusaalis 3:2 võidu, viigistades seeria 1:1ni. Foto: Mailiis Ollino

Eesti meeste võrkpalli meistrivõistluste pronksiseeria teisest matšist Pärnu võrkpalliklubi tiimi ja Tartu Bigbanki vahel kujunes suvepealinna spordihallis tõeline põnevusetendus ja saali kaasa elama tulnud ligemale 600 spordisõpra tegid ilma igasuguse kahtluseta neljapäeva õhtul väga hea investeeringu.

Kolme võiduni mängitava seeria avamatšis Taaralinna tiimi 3:1 paremust tunnistama pidanud pärnakad olid koduväljakul mängus kohe algusest sees: avageimi suutsid tartlased kallutada enda kasuks 26:24, aga teises geimis olid pärnakad kindlad, võites selle 25:21. Kolmas geim kulges taas tasavägiselt ja lõppes 31:29 tartlastele. Neljandas said 25:21 võidu pärnakad ja otsustav geim kuulus kodumeeskonnale 15:12.

Pärnu meeskonna parim oli kapten Andrus Raadik, kelle arvele kogunes 24 punkti (+9), Toms Švans lisas 21 (+10) ja Tony Tammiksaar 20 (+8) punkti.

Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 59 protsenti ja rünnakutest realiseeriti 49 protsenti. Blokiga teeniti seitse punkti ja servil löödi kaheksa ässa ja eksiti 21 servil.

Bigbanki resultatiivseimaks kerkis 19 punktiga (+2) Timo Lõhmus. Seitse blokki pannud Daniel Matheney lisas 18 (+11) ja Mart Naaber 12 (+7) silma.

Bigbanki vastuvõtt oli 47 protsenti ja rünnakuid lahendati 37protsendiselt. Blokiga teenis Tartu tiim koguni 17 punkti, servil löödi seitse ässa ja eksiti 16 pallingul.

Pronksiseeria seis on pärast kahte mängu 1:1. Pronksiheitluse kolmas matš toimub Tartus esmaspäeva õhtul ja seeria jõuab Pärnusse tagasi neljapäeval.