Kihnu lähedale kerkivate meretuuleparkide kohta leiab vallavanem, et see võib küll kahekordistada vallaeelarvet ja tuua tulu pea miljon eurot aastas, kuid teisalt tasub olla mures looduse, sealhulgas kalade ja lindude pärast.
Võimalike kriisiolukordadele ja pikaajaliste elektrikatkestuste mõjule vaatab Vohu optimistlikult ja leiab, et kihnlane oskab ootamatustega toime tulla.
Vallavanemale esitasid küsimusi peatoimetaja Siiri Erala ja arvamustoimetaja Raido Keskküla.
Egon Vohu, kuidas sai päästjast vallavanem?
Volikokku sain 2017. aastal, aga siis ma ei olnud veel päästja. 2018. aasta aprillis-mais tuli mulle töökutse ja küsiti, kas oleksin valmis Kihnu päästekomandos päästjaks asuma. Andsin nõusoleku ja 1. juunist 2018 olengi Kihnus päästja.
Aga seda, kuidas ma päästjast vallavanemaks sain, oskavad ehk valijad öelda, et miks nad just mind sinna valisid. Ja volikogu tegi siis otsuse, et mina oleksin vallavanem.
Saan aru, et teete siiani paralleelselt tööd nii ühes kui teises kohas.
Ütleme nii, et närvide puhkamiseks olen pigem päästja.
Te ei ole küll põliskihnlane, ometi on teil mitme teise Eesti saarega väga tugev seos.
Olen seda päris palju kordi öelnud, et ema on mul saarlane, isa oli poolenisti hiidlane ja õppis Pärnus keskkoolis, praeguse Vanalinna põhikooli hoones. Ise olen Muhus sündinud-kasvanud.
2011 jõudsin esimest korda Kihnu, 2012 lubati mind sisse kirjutada. Alguses käisin veel Ida-Virumaal tööl, olen hariduselt ehitusinsener. Siis sain kodule lähemale Pärnusse tööle ja laps oli just sündimas. 2016 pakkisin Pärnus asjad kokku ja suundusin Kihnu. Sellest ajast elangi aasta ringi Kihnus.