Pärnakas teenis Eestile ajaloolise EM-kulla

Anette Russ teenis EMil kulla, Henri Merivälja hõbeda.
Anette Russ teenis EMil kulla, Henri Merivälja hõbeda. Foto: Erakogu

Sloveenias Porečes võitles taekwondo Euroopa meistritiitlite eest tuhatkond sportlast 32 riigist. Võistlustulle astus ka kaks Pärnu klubi liiget.

Suvepealinna tiimi treeneri Robert Trofimovi sõnutsi tehti EMil Eesti taekwondo ajalugu, sest kunagi varem polnud maarjamaalane võitnud kulda täiskasvanute konkurentsis. Sellega sai hakkama pärnakas Anette Russ, kes triumfeeris kompleksharjutuses tul, musta vöö II dan‘i arvestuses. Kuni 57kiloste võitlejate sparringus jäi Russi resultaadiks viies koht.

Eelmise aasta juunioride hõbe Henri Merivälja pidi seekord leppima viienda kohaga. Medali, hõbeda teenis ta 14–15aastaste sportlaste võistkondliku hüppetehnika mõõduvõtul.

Kokku teenis Eesti koondis kolm kulda, kolm hõbedat ja viis pronksi, mis andis riikide arvestuses seitsmenda koha.