Pärnakast džässpianist Rahel Talts võeti Aasia ringreisil soojalt vastu

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Rahel Taltsi kvarteti koosseisu kuuluvad veel Donatas Petreikis Leedust (saksofon), Mariusz Praśniewski Poolast (kontrabass) ja Jesper Lørup Christensen Taanist (trummid).
Rahel Taltsi kvarteti koosseisu kuuluvad veel Donatas Petreikis Leedust (saksofon), Mariusz Praśniewski Poolast (kontrabass) ja Jesper Lørup Christensen Taanist (trummid). Foto: Erakogu

Eesti noore põlvkonna džässpianist ja helilooja Rahel Talts jõudis sel kevadel oma kontserttegevusega rahvusvahelisel areenil Euroopast edasi Aasiasse.

Mõni nädal tagasi üle hulga aja sünnilinnas Pärnus linnaorkestriga (Pärnumaa muusikakoolide kontserdil “Muusa puudutus”) üles astunud ning sel kevadel kuus kontserti Aasias andnud Talts märgib, et see on väga suur samm tema muusikukarjääris: nii kaugel ei ole ta enne mänginud ega tea ka, millal uuesti õnnestub.

Aasia suur ringreis sai kvartetil hoo sisse Singapuris tegutseva džässiklubi omaniku ja kontserdikorraldaja Greg Lyonsi kutsel ja eestvõttel. Ringreis hõlmas kontserte Jakartas (Indoneesia), Chiang Mais ja Bangkokis (Tai) ning Singapuris. Peamiselt esineti džässiklubides.

Tagasi üles