Praegu töötab suvepealinna eksmeer Tallinnas Kadrioru külje all kõrguvas büroohoones, kus tegeleb kunagise parteikaaslase Mihhail Korbi firmas päikesepaneelide ja nende akude müügiga.
Elupaigaks on põline linnapoiss valinud aga küla, kus ta on taastanud esivanemate talu, mille ümber laiub ligemale kolme hektari suurune park. “Maal elamine pole luksus, vaid ilge luksus,” tõdeb ta.
Kui Pärnu Postimees Viisitammele helistab ja uurib, kas kunagine linnapea oleks nõus intervjuud andma, küsib too muigega, et millega ta nüüd meedia huviorbiiti sattunud on.
Kui ajakirjanik helistab, kas siis tekib mõte, et mõni luukere on kusagilt kapist välja kukkunud ja päritakse aru millegi valgustkartva kohta?
See on selge, et nii see on ja ilmselt jääb veel pikaks ajaks. Kui postiljon tuleb tähitud kirjaga, mõtled ikka, kas see kiri on kaitsepolitseist või prokuratuurist. Mul oli aastaid hirm postkasti juurde minna.
Kui palju ajakirjanikud viimasel ajal teile helistavad?
On suhteliselt rahulik periood ega ole põhjust väga helistada. Kohe ei meenugi, millal mõni ajakirjanik viimati helistas.
Pärnu linnapeana olite kogu aeg meedia – nii kohaliku kui üleriigilise – tähelepanu keskpunktis. Praegusest linnapeast kuuleb tunduvalt harvem. Mida tagantjärele targana arvate, kas linnapea peab kogu aeg pildil olema? Kas see on kasulik või kahjulik?
Mulle on jäänud mulje, et võtate ajakirjanike kõned üldjuhul vastu või helistate tagasi. Kui oluliseks avatud suhtlust peate?