Laura Lizette Sander tegi Belgias hooaja parima sõidu

Laura Lizette Sander on valitsev Eesti meister nii tempo- kui grupisõidus. Ühtlasi Balti tšempion. Foto: Adam Illingworth

Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) tegi Belgia ühepäevasõidul GP Eco-Struct (UCI 1.1) hooaja parima etteaste, kui 19aastane suvepealinlane saavutas grupifinišis seitsmenda koha.

Võistluse võitis 156 ratturi konkurentsis itaallanna Chiara Consonni (UAE Development Team; 3:20.40), alistades finišijoonel soomlanna Anniina Ahtosalo (Uno-X Mobility) ja poolatar Daria Pikuliki (Human Powered Health). Oma tiimi parim Sander sai esimese 55 sportlasega sama aja ja veeres üle lõpujoone seitsmendana.

Ülejäänud eestlastest oli Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) 65. ja Elina Tasane (Doltcini O’Shea) 79. Kristi Kuldkepp jättis sõidu pooleli.

Laura Lizette Sander (paremal)
Laura Lizette Sander (paremal) Foto: Ag Insurance

Päev hiljem samuti Belgias peetud Trofee Maarten Wynantsi ühepäevasõidul (UCI 1.1) tuli Pärnu Kalevi spordikooli kasvandikul lahti vedada sprinterist tiimikaaslast Mirre Knalenit, kes saavutas lõpuks neljanda koha. Sander kuulus 140 ratturi konkurentsis peagruppi ja ületas lõpujoone 21ndana.

Suures grupifinišis oli parim Ahtosalo (2:53.37), teise koha teenis hollandlanna Scarlett Souren (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) ja kolmanda Consonni.

"Esimesel võistluspäeval oli mul võimalus ise samuti sprintida, kuid teisel päeval pidin kogu võistluse aktiivsem olema, ründama ja lõpus teist sprinterit lahti vedama. Mõlema sõiduga võib rahul olla, sest tegin kõik oma tööülesanded ära," rääkis suvepealinna rattur.