Esimene Põhja-Pärnumaa festival on pühendatud noortele (1)

Pärnu Postimees
Copy
Festivaliala luuakse Vändra kultuurimaja ümbrusse, sealjuures kasutatakse ära trepid.
Festivaliala luuakse Vändra kultuurimaja ümbrusse, sealjuures kasutatakse ära trepid. Foto: Erakogu

Esimene Põhja-Pärnumaa festival tuleb 1. juunil Vändra kultuurimaja ümbruses, et pakkuda tegevust ja elamusi kogu perele.

Vallavanem Madis Koidu sõnutsi on festivali eesmärk tuua kogukonda üksteisele lähemale ja pakkuda noortele eri võimalusi. “Peame aina rohkem mõtlema, kuidas noori kaasata. Oleme teinud töövarjupäeva ja hiljuti vahetas vallavalitsus Vändra gümnaasiumi koolinoortega päevaks kohad. Lüdigi saal ja Vändra kunstigalerii on samuti ellu kutsutud selleks, et tuua kultuuri noortele lähemale,” põhjendas ta.

Täna toimub kevadhooaja viimane Kultuuripomm, mis on samuti loodud noortele eri kultuurižanride tutvustamiseks.

Festivalil saab korraldajate sõnutsi hommikupoolikul kuulda ja vaadata Põhja-Pärnumaa valla andekaid lauljaid- tantsijaid, kokku astub üles paarsada noort.

Raamatukogus on muinasjuttude lugemise tunnid ja avatud joonistamisnurk, kunstihuvilised saavad koos juhendajaga luua suurele lõuendile stencil art’i (šabloonikunst, toim). Mängida saab korvpalli, osaleda jalgpalli osavusvõistlustel ja tutvuda maadluse ja show-tantsuga. Rulapargis toimuvad õpitoad Pärnu rulakooli õpetaja juhendamisel. Saab proovida ammulaskmist ja sõita RC-autodega spetsiaalsel rajal. Samuti on noortekeskus väljas eri mängudega, kus saab enda osavuse proovile panna. Festivalil on kohal ka päästeamet ja politsei, tutvustamaks oma masinaid ja varustust.

Toidutänavalt ja laadaalalt leiab maitsvaid kohalikke tooteid ja toredaid käsitöötegijaid. Grillfesti ala pakub võimalust tutvuda uusimate grillitoodetega ja maitsta eri roogi. Päeva lõpetab kontsert Vändra kultuurimaja treppidel, kus astuvad üles muusikakollektiivid. Peaesinejaks TTÜ BigBand ühes  solistidega. Festival on kõigile tasuta.

Tagasi üles