Pärnu välejalad tõid Tartust neli Eesti meistri tiitlit

SK Altius võitis Eesti meistrivõistlustelt kolm teatekulda. Neist kõigis oli osaline Viola Hambidge (62). Foto: Marko Mumm

Tartus Tamme staadionil selgusid teatejooksude Eesti meistrid alates U16-vanuseklassist täiskasvanuteni välja. Pärnu spordikooli õpilased tõid suvepealinna neli kulda.

SK Altiuse noosiks jäi kolm kirkaimat medalikomplekti. Naiste väike-rootsi ehk 100+200+300+400 meetri teatejooksus ei leidunud vastast nelikule Grethe Karoline Kaljaste, Pilleriin Türnpu, Anete Siman ja Viola Hambidge, kes triumfeerisid 2.16,34ga. Tallinna spordiakadeemia kvartetti edestati üle sekundiga.

Altiuse võidukas väike-Rootsi jooksu tiim.
Altiuse võidukas väike-Rootsi jooksu tiim. Foto: Marko Mumm

U18- ja U20-vanuseklassi ühises 4x100 meetri tõkketeatejooksuski jätsid altiuslased konkurendid üle sekundi kaugusele. Võiduajaks mõõdeti 59,40 ja Altiuse rekordisse andsid oma panuse Kertrud Koni, Iiris Toomesoo, Kaisa-Maria Kurg ja Viola Hambidge.

Hambidge võitis kolmanda kulla U20-klassi 3x800 meetri jooksus, kui üheskoos Kertrud Koni ja Naomi Toomenurmega (7.19,98) pani järgmistele pika puuga ehk üle 16 sekundiga.

U18 neidude 4x100 meetri jooksus pälvisid Martha Hiiesalu, Eliise Ellik, Kertrud Koni ja Kaisa-Maria Kurg pronksi (50,52).

Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi noormehed pälvisid kulla ja hõbeda.
Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi noormehed pälvisid kulla ja hõbeda. Foto: Marko Mumm

Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi saatis Tartusse võistlema U18 noormehed, kes naasid kahe medalikomplektiga.

Eesti meistriks krooniti Paul Villmann, Jakob Ergezinger, Hans Aston Altjõe ja Patrick Remmel, kes 4x100 meetri jooksus tegid staadionile ringi peale 43,63ga. Sama kvartett lidus väike-rootsi teatejooksus, tulles teiseks ajaga 2.04,33.