:format(webp)/nginx/o/2024/06/05/16124810t1hdd58.jpg)
Täna lõuna paiku said päästjad teate, et Pärnus Niidu tänava kolmekorruselise maja korteris on puhkenud tulekahju.
Täna lõuna paiku said päästjad teate, et Pärnus Niidu tänava kolmekorruselise maja korteris on puhkenud tulekahju.
Kell 13.25 helistati häirekeskusesse, sest Niidu tänava korrusmaja teise korruse aknast ja rõdult tuli musta suitsu. Korteris kedagi ei olnud ja suits levis läbi kortermaja kõikidele korrustele ja pööningulegi.
Sündmusele reageerisid Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme komandode päästjad, samuti välijuht ja appi võeti ka Pärnu komando redelauto.
Viie minutiga kohale jõudnud päästjad sisenesid suitsusukeldusvarustust kasutades majja ja asusid tulekustutamisega samal ajal kontrollima ja evakueerima majaelanikke. Kolm kodus olnud inimest toodi hoonest välja mööda treppe, üks kolmanda korruse elanik evakueeriti korvtõstuki abil.
Päästjate hinnangul sai põleng alguse teise korruse korteri külmkapist, kust tuli levis edasi köögikappidesse.
Põleng lokaliseeriti kell 13.45, seejärel kontrolliti üle terve maja ja tuulutati ruume. Tulekahju kustutati lõplikult kell 14.11.
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Maris Moorits märkis, et eluhoonetes saab enamik elektrist põhjustatud tulekahjusid alguse rikkest elektripaigaldises, olgu selleks elektrikilp, juhtmed, kaablid või harukarbid. "Peale selle juhtub rikkeid pistikutes, mille sagedane põhjus peitub halbades või nõrgenenud ühendustes, aga ka elektriseadmetes, nagu näiteks akud ja laadijad, pesumasinad, külmikud, pikendusjuhtmed," loetles Moorits ja lisas, et süttimise põhjuseks võib olla nii seadmeosade kulumine eluea tõttu kui ebakvaliteetsed seadmed või tootmispraak.
Kuidas ennetada elektrist tulenevaid tulekahjusid kodus?