Pärnu poiss tegi eestikatel viie kullaga puhta vuugi

Märt Pilme
, reporter
Copy
Veiko Aasma (keskel) võitis kõik, mis võita andis.
Veiko Aasma (keskel) võitis kõik, mis võita andis. Foto: Joosep Karlson

Nädalavahetusel jahtisid Eesti meistri tiitleid nii suvepealinna aerutajad kui sõudjad. Kamba peale toodi Pärnusse 13 kirkaimat medalit.

U18-vanuseklassi aerutajad klaarisid omavahelisi arveid Aidu veekeskuses, kui Eesti meistrid selgusid 200-, 500- ja 1000meetrisel distantsil.

Noormeeste lühimal vahemaal krooniti ühesüstal Maarjamaa parimaks Pärnu aerutamisklubi poiss Veiko Aasma ja tüdrukute ühekanuul näitas kõikidele konkurentidele koha kätte klubikaaslane Anna Drusinova. Täpselt sama süžee kordus 500 ja 1000 meetri distantsil ehk nii Aasma kui Drusinova tulid ühestel kolmekordseks tšempioniks.

Kullakoorem kasvas mõlemal kahestel, kui Aasma triumfeeris 1000 meetris koos Adrian Sutiga ja Drusinova Carola Mitiga. 15aastane Aasma sai viiendagi kulla, kui oli Sutiga parim 500meetrisel pingutusel.

Väärib märkimist, et Pärnu klubi tuli võitjaks klubidevahelises arvestuseski.

Nikolai Kiradi ja Marcus Viks näitasid võimu A-klassis.
Nikolai Kiradi ja Marcus Viks näitasid võimu A-klassis. Foto: Pärnu Sõudeklubi

Sõudjad kogunesid Harku järvele, kus 250meetrisel võistlusmaal selgitati välja Maarjamaa sprindimeistrid.

Meeste roolijata kahepaatide finaalis pidasid kulla nimel tasavägise heitluse kaks suvepealinna duot: viimaks tõmbasid pikema kõrre Pärnu sõudeklubi (SK) noormehed Raiko Taave Tammjärv ja Rasmus Jõesaar (44,8), kes edestasid hõbeda teeninud Roobert Harjust (Pärnu spordikool) ja Karl-Joosep Raudkivi (Pärnu SK) 0,6 sekundiga.

Kahepaadi kuld rändas suvepealinna poiste A-klassiski (17-18aastased), kui ülejäänutele panid pika puuga Pärnu SK noormehed Nikolai Kiradi ja Marcus Viks (50,6). Viks (46,7) ja Kiradi (46,8) olid vastastest üle ühepaadilgi, jagades vastavalt kulla ja hõbeda. Esikoht tuli Pärnusse B-klassi tüdrukute üheselgi, kui Maarjamaa meistri aunimetuse teenis Kalevi esindaja Martha Paimla (54,6).

Tagasi üles