Mälumäng Pärnu Postimehe mälumäng "Lumi küsib"

Erkki Lumisalu
Copy
“Lumi küsib” on Pärnu Postimehe igakuine mälumängusari.
“Lumi küsib” on Pärnu Postimehe igakuine mälumängusari. Foto: Pärnu Postimees

Igakuine mälumängusari toob teie ette eri küsimusi ja teadmisi nii lähemalt kui kaugemalt. Mängus osalemiseks vastake õigesti kõigile viiele küsimusele ja saatke vastused koos oma kontaktandmetega hiljemalt 10. juulil meiliaadressil malumang@parnupostimees.ee. Õigesti vastanute vahel loosime 11. juulil välja PP kingikoti. Võitja nime ühes õigete vastustega avaldame 13. juuli PPs, kus kuulutame ühtlasi välja uue mängu ja esitame uued küsimused.

Juunimängu küsimused

1. 5. juunil 2007, Pärnu Postimehe 150. aastapäeval avati Pärnus Johann Voldemar Jannseni kuju. Legend räägib, et kui Jannseni käes olevat lehte paitada, pidavat midagi juhtuma. Mis juhtub legendi järgi, kui Jannseni käes olevat Perno Postimeest silitada?

2. Esimeste Eesti paberkroonide kujundaja oli Günther Reindorff. Neil rahatähtedel kujutati eri ameteid. 1929. aastal käibele tulnud viiekroonisele jäädvustas ta lausa enda autoportree. Mis ametit ta aga sel viiekroonisel kujutas?

3. Mille poolest (peale muusikalise andekuse) on erakordne rokkbändi Def Leppard trummar Rick Allen?

4. Me kõik teame, kui kena ja tubli on Dalmaatsia tõugu koer. Teda on kasutatud jahipidamisel, valve- ja päästekoerana. Väga tihe seos on sellel koeratõul tuletõrjega, sest dalmaatslane ei pelga hobuseid, keda vanal ajal kasutati kustutusseadmete ja -varustuse vedamiseks. Samuti aitasid seda tõugu koerad omal ajal kahjutulelt eemale juhtida uudishimutsejate tähelepanu. Küsin aga hoopis: millise kahe tänapäevase riigi territooriumil asub omaaegne Dalmaatsia provints?

5. Äsja Euroopa meistriks tulnud kümnevõistleja Johannes Erm on pärit väga sportlikust perest. Tema onu Tõnis Erm on kolmekordne maailmameister rattaorienteerumises ja isa Andres Erm lausa mitmekordne Eesti meister. Mis alal on Eesti meistriks tulnud Johannes Ermi isa Andres Erm?

Maimängu vastused ja võitja

1. On tehtud tõsiselt võetavaid ettepanekuid pidada Eesti ajakirjanduspäeva 19. mail, mis on Eesti ajakirjanduse suurkuju Juhan Peegli sünniaastapäev.

2. 16. mail 2024 pälvis Johann Voldemar Jannseni nimelise preemia Koidula muuseumi ja suupilliklubi Piccolo kauaaegne juht Elmar Trink. Auhind anti suure panuse eest Pärnu linna kultuuri- ja hariduselu rikastamisel. Auhinda antakse välja juba 1994. aastast.

3. Lilli Suburg oli Eesti kirjanik, ajakirjanik, haridustegelane ja naisõiguslane. Muu hulgas Lydia Koidula kooliõde ja pinginaaber.

4. 5. juunil 1995 oli Hommikuleht kolmas ühineja Päevalehe ja Rahva Häälega Eesti Päevaleheks.

5. Maailma suurima trükiarvuga paberleht on Yomiuri Shimbun, mis ilmub Jaapanis. Hommikuse väljaande trükiarv on 6 182 000 eksemplari.

Loosiga naeratas õnn Kalle Koltile ja tema saab auhinnaks Pärnu Postimehe meenekoti ja Postimees Kirjastuse raamatu. Palju õnne!

Mälumängu, loosimises osalemise ja Postimees Grupi isikuandmete töötlemise tingimused leiate siit

Tagasi üles