VIDEO Vinge etteaste: Pärnu Vaprus pani kapteni viimase minuti pealöögist eurosatsi selili

Pärnu mehed said pärast lõpuvilet juubeldada, sest Magnus Villota (vasakul) pealöögist haarati kõik kolm silma endale. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond pühkis kolme päeva taguse 1:4 kaotuse Narva Transilt automaatselt mõtteist, kui seljatas nüüd võõral väljakul Paide linnameeskonna 1:0.

Eestimaa südames pakuti 268 vutifännile kaasahaarav ja tempokas avapoolaeg: mõlemal oli hulga võimalusi, aga nullid püsisid tablool. Vaprus näitas teiselgi perioodil nauditavat vutti ja platsil heitlesid võrdsed omavahel. Ehkki lõpu poole Paide surve aina kasvas, püsis Pärnu kaitses ülesannete kõrgusel ja võitles kompromissitult.

Kui lahing lõhnas juba väravateta viigi järele, teenis Vaprus 90. minutil nurgalöögi. Kevin Aloe keris nurgalöögi viie kasti, kapten Magnus Villota kerkis kõige kõrgemale, pani peanupu vastu ja pall oligi väravas. 1:0!

Pärnu hammustas tänavu juba kolmandat korda meistriliiga suurt nelikut: kui Levadia pääses viigiga, lisandus nüüd Flora skalbi kõrvale Paide oma.

“Super! Pole midagi öelda, jube hea tunne! Meile oli seda jubedalt vaja! Isegi 0:0ga oleks rahul olnud, aga nagu jalgpallis öeldakse: kui ise ei löö, lüüakse sulle. Õnneks olime täna see pool, kes lõi,” säras võiduvärava löönud Villota mängujärgses intervjuus. “Me tahtsime täna rohkem, võitlesime kõvasti. Kõik mehed jätsid väga palju väljakule.”

Pärnu võitis Paide.
Pärnu võitis Paide. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Kapten tunnistas, et Pärnul jäi seljataha raske periood, kus viies järjestikuses matšis ei maitstud võidurõõmu. “Nüüd tulime sellest auga välja,” märkis keskkaitsja ja kiitis suvepealinna fänne, kes olid Paidesse reisinud.

Vaprus tõusis võiduga kaheksandaks, Paide jätkab neljandal tabelireal. Pärnu tuleb uuesti platsile 28. juunil, kui läheb koduväljakul vastamisi Tallinna Kaleviga.

Meistriliiga tabel.
Meistriliiga tabel. Foto: Kuvatõmmis

Väärib märkimist, et vahetult enne matši sai Paide teada oma vastase eurosarjas ehk Konverentsiliiga esimeses eelringis. Äsja pärnakatelt kolaka saanud Paide läheb juulis Rannastaadionil vastakuti Walesi klubi Bala Towniga.