Pressinõukogu arutas Pärnu linnavalitsuse kaebust Pärnu Postimehes 6. jaanuaril 2012 ilmunud artikli „Õpetajate palgaraha läks koolide remondiks“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.
Pärnu Postimees rikkus head ajakirjandustava
Artiklis on kirjas, et Pärnu linnavalitsus kasutas 2010. aastal õpetajate palgaraha kahe gümnaasiumi remondi eest tasumiseks. Artikkel põhineb haridus- ja teadusministeeriumi avalikustatud ülevaatel. Pärnu linnavalitsuse poolt said artiklis sõna abilinnapead Jane Mets ja Meelis Kukk.
Pärnu linnavalitsus kaebas pressinõukogule, et juba pealkirjas esitatud etteheitel, nagu oleks linn kasutanud õpetajate palgaraha koolide investeeringuteks, pole alust, sest seadus lubab haridustoetuse vahendeid kasutada nii palkadeks kui investeeringuteks. Kaebaja ei ole rahul, et artiklis seatakse läbivalt kahtluse alla linnavalitsuse tegevuse seaduslikkus, tuues sellega lugejateni ebatäpset ja eksitavat infot. Samuti leiab kaebaja, et artiklis on arvamused ja oletused uudistega segamini.
Pärnu Postimees vastas pressinõukogule, et toimetus ei saanud enne artikli ilmumist linnavalitsuselt sisulisi vastuseid. Toimetus lisas, et 13. jaanuaril ilmus lehes Pärnu abilinnapea pikk ja põhjalik arvamuslugu koos kahe tabeliga, seega on linnavalitsus saanud küllaldaselt võimalusi oma seisukohtade selgitamiseks.
Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees eksis ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11 vastu, mis näeb ette, et pealkirjad ja juhtlaused ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul on konkreetsel juhul mõlemad eksitavad, sest tegemist ei ole õpetajate palgaraha, vaid tasandusfondi rahaga, mis artiklistki välja tuleb. Sellega rikkus Pärnu Postimees ka punkti 1.4, mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info.