Eesti rattakuninganna evib võimalust pääseda Pariisi olümpiale: See oleks ulme!

Märt Pilme
, reporter
Copy
Laura Lizette Sander jättis Eesti meistrivõistlustel kõik kullad ja sinimustvalge särgi endale.
Laura Lizette Sander jättis Eesti meistrivõistlustel kõik kullad ja sinimustvalge särgi endale. Foto: Ivo Kraus

Laura Lizette Sander tegi teist aastat järjest Eesti meistrivõistlustel puhta vuugi, võites kõik, mis võita andis. Nüüd tuleb 20aastasel ratturil põnev periood, sest lähinädalad annavad vastuse, millises välismaa tiimis hakkab pärnakas sõitma ja kas perspektiivikal noorsportlasel on asja Pariisi olümpialegi.

Sander saab aastas kodumaal veeta poolteist kuud. Jahedamal perioodil elab ja treenib ta Hispaanias ja võistleb (praegu veel) Belgia tiimi AG Insurance – Soudal NXTG ridades. Sestap tuli üürikesest ajast Eestis võtta maksimum, millega pärnakas sai ideaalselt hakkama: üks nädal, kolm sõitu, kolm võitu!

Aunimetus Eesti rattakuninganna, ja veel teist aastat järjest, kõlab Sandri sõnutsi maru hästi. Ta tuligi kolme tiitli järele ega oleks vähemaga leppinud.

“Sain juba pärast eraldistarti aru, et teistel on mulle raske vastu saada. See andis kõvasti enesekindlust,” kinnitas favoriidikoormat kandnud suvepealinlane, kes pani endast nädala jooksul kõik välja. “Kui sulle on juba korra Eesti meistri särk selga antud, siis seda kaitsta on poole raskem. Jumal tänatud, et see kõik on jälle tehtud, aga järgmine aasta peab uuesti seda stressi läbi elama!”

Rekordilised jõunäitajad

Pärnu Kalevi spordikooli kasvandik sai eliitklassis eestikate kulla kaela nii grupi- kui temposõidus. Kolmanda esikoha noppis ta U23-vanuseklassi grupisõidus, kus Sander ei pidanud esiti osalemagi, sest plaanis minna täispangale eliidis.

“Lõpuks otsustasin, et võtan U23 sõitu kui trenni,” lausus pärnakas, kelle etteaste kujunes hoopis jõudemonstratsiooniks ja treeningringist oli asi kaugel: Sander otsustas 30 kilomeetrit enne lõppu teistelt eest sõita ja võitis soolosõidu. “Näitasin seal elu [võimsus]numbreid ja tegin ise elu topelt raskeks. Tiitel tuli küll koju, aga ilmselt oleks ilma selle sõiduta mu jalad eliidis paremad olnud.”

Üks tiitel jäi Sandril siiski kaitsmata. Just seesama eliitklassi grupisõit Balti meistri tiitli nimel, kus pärnakas lõviosa 113kilomeetrisest mõõduvõtust dikteeris, alatasa ründas ja oli kahtlemata aktiivseim naine.

Tagasi üles