OÜ Steniardi tellitud eksperdid, OÜ Toorprojekti esindajad järeldasid kokkuvõtvalt, et terastorustiku toesõlme liitekoha kandevõime oli normikohane ja varingu põhjustas liitekoha kandevõime 123protsendine ületamine tingituna lumekoormusest.
Ühel meelel on eksperdid selles, et varingu põhjustas lumekoormus, erinevused ilmnevad projekteerimise, ehitamise ja kasutatavate materjalide vastavuse puhul.
OÜ Ehituseksperdi esindajad tuvastasid, et spordihallis puudus hoone katuse hooldus- ja kasutusjuhend, mis vastavalt Eesti Vabariigi standardile sisaldab muu hulgas põrandate, vahelagede ja katuse puhul lubatud koormusi ning selgitab konstruktsioonide hooldust.
Halli puhul on juhendmaterjal oluline, kuna halli kõrge osa on piiratud madalamate osadega ja ohutu lumetõrje kõrgelt osalt eeldaks teatud lahendusi või vähemalt selget juhendmaterjali.
Kõnealuse õnnetuse taustal tellis linnavalitsus ekspertiisi spordihalli kõrge osa kandekonstruktsioonide kohta. Selle kokkuvõttev järeldus on, et Pärnu spordihalli kõrge osa kandekonstruktsioonide projekti ja vastavate ehitustööde teostuse kontrollimise käigus ei tuvastatud midagi sellist, mis seaks kahtluse alla hoone ohutu ekspluateerimise. See annab kindlustunde halli omanikele ja turvatunde kasutajatele.
Tuginedes eksperthinnangutele, tuvastas kindlustusselts, et tegemist on kindlustusjuhtumiga, ja hinnapakkumusest lähtuvalt määras mullu 7. juulil hüvitise mahus 174 530.14 eurot, millest hüvitamisele kuuluks kindlustuslepingu alusel 80 protsenti. 20 protsenti taastamismaksumusest hindas kindlustusandja konstruktsiooniveast tulenevaks osaks, mis ei kuulu hüvitamisele.
Hüvitis jagunes otsuse järgi rekonstrueerimise hüvitiseks mahus 122 700.90 eurot ja koristustööde ja suure saali töö jätkamisega seotud tööde kuluks ülejäänud summa. Sellise otsusega ei saanud nõus olla, sest asjatundmatulegi isikule oli selge, et halli taastamise summast ei piisa, samuti polnud halli töö jätkamise kulud kajastatud täielikult.