:format(webp)/nginx/o/2024/07/31/16257865t1haf0d.jpg)
Kossurahval oli laupäeval pidupäev, sest Eesti 3×3 korvpalli meistrivõistluste etapp tõi Pärnu Lastestaadionile ehk rahvasuus Lasteka areenile oma oskusi näitama ligikaudu 250 spordisõpra.
Kuna kahe hooaja vahel otsustas korvpalliliit sarja reformida ja tänavune tšempionaat koosneb üksnes neljast etapist, olid kõik Eesti meistrivõistluste medalinõudlejad suvepealinnas eelviimasel osavõistlusel kohal.
Kirja pani end 67 tiimi, kes võtsid mõõtu seitsmes klassis: mehed heitlesid eliidis ja amatöörides, poisid U11-, U13-, U15- ja U18- vanuseklassis ning tüdrukud U15s.
Kuna kokku tuli nõnda palju satse, jäi mõistagi kahest Lastestaadioni korvpallikorvist väheks. Nõnda püstitati uisuplatsile kaks juurde. Niisiis kulges kossuturniir nelja korvi all hommikul kella kümnest õhtul üheksani välja. Küll tuli mängud vahepeal vihma tõttu pausile panna.
Pärnu tiimidest tegi säravaima etteaste U13-vanuseklassi poiste võistkond Airballer City, kes võitis esimesed viis mängu, ent pidi finaalis tunnistama Court.ee/Huntide 15:6 paremust. Suvepealinna kvartetis sopsasid korve Ranol Jäärats, Gert Peetsalu, Dominik Usmanov ja Kohila poiss Kaspar Kapsi. Kolme etapi kokkuvõtteski hoiavad Juri Larionovi trennipoisid Huntide järel teist kohta.
Suvepealinna lippu hoidis kõrgel ka kohalik punt BC Raeküla, amatööride sarja kahekordne Eesti meister. Nüüdki sekkusid Riho Kõiv, Kristjan Saidla, Janter Aniste ja vigastatud Allar Leppindit asendanud Mario Polusk kõrgesse mängu, kui purjetasid alagrupiturniirilt poolfinaali välja. Seal jäädi aga Haljala NGU võistkonnale õige napilt, 15:17 alla ja kuna tänavu enam pronksimatše etapiti välja ei mängita, tuli leppida neljanda koha punktidega.
/nginx/o/2024/07/31/16257868t1h44c3.jpg)
Raeküla võistkonna liige Kõiv rehkendas pärast mõõduvõttu, et nende turniir vältas koguni seitse tundi. «Päris kange on olla, nüüd tuleb taastuda,» muheles valitsev Eesti meister ega teinud neljandast kohast suurt numbrit. «Poolfinaali vastased olid küll tugevad, aga me ise ei pannud otsustavatel momentidel vabadelt positsioonidelt ära: no ei kukkunud need visked sisse.»
Kui mullu selgus riigi tšempion vaid finaaletapi tulemusena, lüüakse tänavu meistri väljaselgitamiseks nelja etapi punktid kokku. Kuna Raeküla teenis Tallinna etapil kolmanda ja Tartu mõõduvõtul esikoha, minnakse augusti keskel viimasele etapile Haapsallu sarja liidrina, sest paljud konkurendid on etappe vahele jätnud ja nõnda olulistest punktidest ilma jäänud.
Niisiis on raekülalastel kübaratrikk käeulatuses. «Jahime kolmandat meistritiitlit!» kinnitas Kõiv.
Mullu siinset osavõistlust korraldanud Kõiv seletas, et ehkki tänavu hakkas Pärnu etapil tribüünidel silma hulga suvepealinna korvpallureid, ei kiputa enam turniirile siinseid võistkondi kirja panema.
Protokollide lappamine andis sellele kinnitust – 67 võistkonnast oli kodulinnas võistlemas vaid kuus kohalikku satsi. Airballeri ja Raeküla kõrval Buldooser (amatöörid), Pärnu spordikool (U11), Välgud (U15) ja Krõbin (U18), kellest viimased neli kõrgesse mängu ei sekkunud.
«Mänge vaatas mitme satsi jagu Pärnu vendi, aga miskipärast ei osaleta,» märkis ta.
Turniiri korraldusse panustanud Jaan Allik tõdes, et suvepealinna satse on tõepoolest vähe ja tema arvates on Pärnus igasugune meeste amatöörkoss ära kadunud. Peale Raeküla pundi pole kedagi harjutamas näha.
«See on lausa naljakas – nüüd, kui tingimused on loodud, on huvipuudus,» sedastas ta. Olukorra parandamiseks plaanib Allik järgmisel suvel hakata korraldama 3×3 korvpalli kolmapäevakuid.
Kui varasematel aastatel nägi 3×3 korvpalli etappidel ka Eesti mõistes kõvasid tegijaid, näiteks saalikossus koondiseringi kuuluvaid Mihkel Kirvest, Karl-Johan Lipsu või Jaan Puidetit, rääkimata tänavakorvpalli kuldaegadest, mil oma oskusi näitasid Müürsepp-Metstak-Rumma, siis tänavu pidid suvepealinna pealtvaatajad leppima märksa kahvatumate nimedega. Eliidi finaalis alistas Scanweld (Ralf Küttis, Kristen Kasemets, Marcus Neiland, Georg Allemann) 21:16 Cargosoni (Ran Andre Pehka, Alan Kalda, Erki Kuhi, Jaan Erik Lepp).