Pärnu täpsuskütt tuli Eesti meistriks

Marielle Laasma (keskel).
Marielle Laasma (keskel). Foto: Priidu Paomets

Pärnus Tammiste vibustaadionil selgusid tänavused Eesti meistrid 1440 harjutuses.

Siinse klubi Meelise korraldatud jõuproovil tulid joonele nii sport-, plokk-, vaistu- kui pikkvibu laskurid. 1440 harjutuse puhul lasevad mehed märki 90, 70, 50 ja 30 ning naised 70, 60, 50 ja 30 meetrilt. Igalt distantsilt lastakse 36 noolt.

Naiste võistlusklassidest osutus konkurentsitihedaimaks olümpia- ehk sportvibu mõõduvõtt, kus oma oskusi näitas kümme täpsuskütti. Riigi meistriks krooniti Pärnu vibuklubi Meelise 21aastane laskur Marielle Laasma, kes kogus 144 noolega 1201 silma. Hõbeda pälvis tartlanna Emma Kask (1190) ja pronksi Järvakandi Ilvese esindaja Triinu Lilienthal (1179).

12 mehe konkurentsis võitis Eesti kulla Martin Rist (1236), suvepealinlane Ardo Ojamets (881) oli kümnes.

Ülejäänud vibuklassides jäi osavõtt kasinaks. Üle 60aastaste härrade sportivibus pidi Meelise laskur Raoul Johanson (1029) leppima kahe võistleja seas hõbedaga. Plokkvibus tuli Maarjamaa meistriks pärnakas Mait Sirel (1285), ent oli ainus võistleja.

Hiljuti maastikulaskmise MMil Brasiilias jahivibu klassis kulla pälvinud Lääneranna sportlane Aare Lauren tuli Pärnus joonele vaistuvibu võistlusel ja sai kolme võistleja hulgas kaela pronksi (882).