Miks Amazonase ja Siberi jõgede põlisrahvad mõistavad veel lindude keelt ja kuhu meie selle oskuse maha pillasime? Kui varsti võib iga inimene osta endale Karlssoni tiivad ja tõusta pilvede alla liuglema?
Uue kunsti muuseumi uus väljapanek ei vasta neile küsimustele, kuid paneb mõtlema nii koolieelikud kui juba koolis käijad.
Näituse nautimiseks kulubki üks paras koolitund. Siis jõuab läbi vaadata Sven Začeki fotod lennuvirtuoosist händkakust, kaasa mõelda Jaanus Ermanni siidimaalidel elavate rändlindudega, õppida Mark Soosaare videofilmide abil kosklaid kodustama ja kihnu keeles linnuriigis suhtlema. Surematu Kihnu Virve teeb külastajad sõbraks kassipeaga kanakulli ja õigõ piästlikuga, nii kutsuvad kihnlased öökulle, ja näeb meie rahvuslindu suitsupääsukestki.
“Vanaisalt pärandusena saadud Zeniidi komplekt ja esimeseks välisreisiks laenatud Canoni peegelkaamera sütitasid minus tulukese, mis on viinud praeguse fotograafilise leegini minu hinges,” on öelnud enda kohta Začek, loodusfotograaf, tänu kellele avaneb võimalus meilgi imetleda stoppkaadreid õhus tiibu lehvitavatest sulelistest.
Näitust “Linnu elu” saab esimese korruse galeriis vaadata 6. oktoobrini kolmapäevast pühapäevani, koolid ja lasteaiad on teretulnud ka muul ajal, kuid selleks tuleks enne kokku leppida.