Pärnu võrkpalliklubi ei suutnud Poolas imet korda saata, aga sai lohutusauhinna kätte

Eurosarja kordusmatšis kerkis üleplatsimeheks pärnakate kogenuim pallur, 37aastane kapten Andrus Raadik. Foto: Urmas Luik

Pärnu võrkpalliklubi euroteekond lõppes CEV Challenge Cupi avaringis, kui kahe mängu kokkuvõttes jäädi alla Ukraina mullusele hõbedasatsile Horodoki Epicentr-Podolyanyle.

Rainer Vassiljevi hoolealused olid nädal tagasi kodusaalis Horodoki vastu lähedal avageimi endale napsamisel, ent viimaks kaotati kogu mäng siiski 0:3. Nüüd tehti võõral väljakul ehk Poolas see temp ära – ukrainlaste vastu võideti avageim 25:22!

Teises pani Epicentr silmnähtavalt juurde, purjetas kohe eest ja võidutses 25:15. Kolmandas said pärnakad uuesti jalad alla: geimi keskel pääseti 13:15 kaotusseisust 19:17 juhtima, ent lõpuks võttis Horodok siiski oma (25:22). Teine geimivõit tähendas, et ukrainlased kindlustasid eurosarjas pääsu 32 parema hulka. Neljas vaatus kuulus võõrustajatele 25:21 ja kogu mäng 3:1.

Pärnakatel oli rünnakuprotsent 38 ja vastuvõtt 36, ukrainlastel samad näitajad 44 ja 37. Horodok võitis ässpallingud 8:3 ja blokid 12:9.

Pärnu sõitis Poola 11 mehega, kellest üheksale jagas Vassiljev mänguaega. Resultatiivseimaks kerkis kapten Andrus Raadik, kes lõi 45 protsenti pallidest maha ja kogus üleplatsimehena 17 punkti (+10). Marten Stopkin lisas kümme, Toms Švans üheksa ja Tony Tammiksaar kaheksa silma.

Pärnu hooaeg jätkub järgmise nädala neljapäeval, kui karikavõistlustel alustatakse kahemängulist duelli esiliigatiimi EMÜ/Structuraga. 26. oktoobril minnakse Balti liiga kolmandas matšis esimest võitu jahtima Võrru sealse Barruse vastu.