Laululusti igaühele pakkus rahvamuusikas tavapärane, vaba intonatsiooniga kooslaul, mida sai kuulda särasilmsetelt Mai kooli Mai Mammudelt (Margrit Kits), samuti retsiteerimine, mida leidlikult, vaheldumisi pillimänguga, esitasid Jõgeva muusikakooli Nöpsid (Eha Niglas). Samuti rõõmustas, et noored saavad lõõtsa tõmmata koos juba kogenumate pillimängijatega nagu meisterlikus Pärnu-Jaagupi muusikakooli ansamblis Maruu (Reine Niin), kus teise loona esitati tuntud külapillimehe Karl Kikka külapolka.
Imetlust äratas sirguvate lauljate musikaalsus ja oskuslik häälekasutus, näiteks ansamblites Mai Maius (Margrit Kits) või Päiksekiired (Reine Niin). Tähekillud paistis silma kohustusliku pala tervikliku tunnetusega ja Mai Maiad pärimustundliku tõlgendusega, mõlemat juhendab Margrit Kits. Rajumaid tõlgendusi pakkusid Tapa muusikakooli kuum ansambel Näppepildurid (Tanel Sakrits) ja noorte endi töötlusi esitav Tytd (Mirjam Kits). Kõik noored muusikud üllatasid oma esinemisjulguse ja oskusega saada publikuga hea kontakt, mis kummutas nutipõlvkonna eluvõõraks jäämisega seotud hirme.
“Elu ja rõõmu toomine noorte inimeste muusikamaailma vana hea rahvamuusika avastamise kaudu tundubki olevat üks Pärnu kultuurielu rikastava pärimuspeo olulisi eesmärke, mille Folgi Krõmps suurepäraselt täitis. Selle eest pälvib suure tänu missioonikas ja väsimatu peakorraldaja Reine Niin oma toetava toimkonnaga. Tänusõnad toredatele päevajuhtidele Kadri G. Laubele ja Ago Niglasele, kes haarasid ka ise pillid kätte ja tutvustasid vahepaladena, kuidas AI kohustuslikku lugu esitab ja töötleb. Oli igati meeleolukas ja vahva päev,” jagasid kiidusõnu Eesti rahvaluule arhiivi teadurid. Sündmust korraldab MTÜ ModeRato.