Saada vihje

Hambidge purustas järjekordse Eesti rekordi mäekõrguselt: Ma armastan jooksmist

Copy
Viola Hambidge.
Viola Hambidge. Foto: Anita Stukāne

Talendika kergejõustiklase Viola Hambidge’i mitmekülgsusel pole piire. Vähe sellest, et 18aastane pärnulanna on Euroopa olümpiafestivalil saavutanud hõbemedali seitsmevõistluses, leiab Eesti rekordiraamatust kohaliku välejala nime täiesti isemoodi alade tagant: näiteks 400 meetri tõkkejooksus ja siledas 800 meetris, aga ka 1500 meetris takistustega ja eri teatejooksudes. Nüüd sai rekordiassortii täiendust, kui Romet Mihkelsi õpilane põrmustas riigi tippmargi harva joostaval distantsil.

Mitu Maarjamaa rekordit tema nimel on, ei osanud noorsportlane isegi täpselt öelda. “Äkki kümme?” pakkus ta laupäeva keskpäeval.

Ahvid staadionil

Nagu tulemusedki näitavad, on Hambidge juba hooaja varases faasis väga heas hoos. Mis on edu saladus? Sportlase sõnutsi võib põhjusi otsida sellest, et ta käis äsja esimest korda – ajal, mil Eestis on külm – lõunalaagris, veetes detsembris pea kolm nädalat Lõuna-Aafrika Vabariigis.

“Mägid võtsid mind punti,” viitas ta 400 meetri tõkkejooksjale Rasmus Mägile ja tema vanematest treeneritele Annele ja Taivole. “Sain seal väga kvaliteetselt trenni teha: soojas, paremates tingimustes. See aitas [äsjastele tulemustele] kindlasti kaasa. Sügiselgi tegin tublisti trenni.”

Niisiis sai Hambidge soojal maal harjutada ühes Maarjamaa eliidiga, sest Aafrika mandri lõunatipus olid peale Mägide kohal näiteks Ann Marii Kivikas, Kreete Verlin, Anna Maria Millend, Grit Šadeiko ja Elisabeth Pihela.

“See oli hästi tore, et nad mu kaasa võtsid, kuigi ma pole nende klubistki,” rõõmustas altiuslane, kelle sõnutsi oli Potchefstroomis kõik ette-taha ära tehtud, Hambidge’i ülesandeks jäi üksnes treeningutel rassida. “Romet tegi mulle plaanid ette ja sealsed treenerid aitasid. Tore laager, jäin ülirahule: kaks trenni päevas, aga mitte iga päev. Lõike, jõusaali, kiirust – kõike sai korralikult tehtud. Korra nädalas puhkasime.”

Sel ühel vabal päeval turisti ei mängitud. Ega’s seal peale sportimise väga midagi teha olnudki, märkis Hambidge. Paar korda käidi ligikaudu 150 000 elanikuga linna ostukeskuses ja söömas, aga sealgi kambakesi ja autoga, sest LAVis pole kuigi turvaline. Enamik õhtuid mängiti kaarte, Musta Mandri rikkalikust loomariigist nähti ahve. “Neid oli staadionil hästi palju!” naeris loomasõber.

Märksõnad

Tagasi üles