„Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning“ mitmekesistab õppetööd

, eTwinningu mentor
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Surju laste sõbrad Saamimaalt saatsid kingituseks jänkud.
Surju laste sõbrad Saamimaalt saatsid kingituseks jänkud. Foto: Piret Kirejev

Surju põhikooli õpilased on koos Juurikaru ja Soome Aleksanterin  Kenan  Koulu eakaaslastega algatanud projekti „Juured Euroopas“. Projekt  on osa Euroopa Komisjoni programmist „Sõpruskoolid Euroopas“.
 

Projekt sai alguse Eesti–Soome–Läti sõpruskohtumiselt Tallinnas möödunud aasta detsembris ja sellesse on kaasatud neljandate ja viiendate klasside õpilased. Projekti raames vahetatakse e-posti kaudu kultuurilisi ja keelelisi teadmisi. Selle eesmärk on ühelt poolt aidata kaasa oma keele ja kultuuri säilimisele, teisalt aga õppida samal ajal inglise keelt.

Internetiturvalisuse kaalutlustel ei kasuta projekti osapooled ei õpilaste nimesid ega fotosid. Kõigil õpilastel on nende endi välja mõeldud hüüdnimed. Surjus meisterdavad kaarte selliste hüüdnimedega õpilased nagu näiteks Tibi, Geger, Kämm, Kunts, Bobin , Kelts, Lällu, Kata, Hellu, Mannu, Sillu, Ossu jt. Meile saadetavad põhjapõdrad, südamed ja jänkud saabuvad Saamimaalt aga Taistelujaskalt, Mr Palmult, Juhuskult, Fruittarilt, Pekult, Jonnelt, Viltsult, Aippalt , Soffilt, Mimilt, Kaisult, Mimpelilt ja teistelt.

Projekti „Juured Euroopas“ peamised võtmesõnad on loovus, meeskonnatöö ja kultuuriteadlikkus. Õpilased ise joonistavad, lõikavad, kleebivad, värvivad, viimistlevad ja kujundavad oma tööd – töötades loovalt, ühtse meeskonnana. Keegi ei vastanda end kellelegi. Ka õpetaja–õpilase vahelised sidemed tugevnevad ühiste tegevuste kaudu.

Projekti siht on seatud aga kaugemale kui õpilastele konkreetse meeldiva tegevuse pakkumine. See peab aitama õpilastes kujundada kõiki Surju põhikooli alusväärtusi.

eTwinning lisab õppetundidesse võrdlusvõimaluse ja uudsuse – alati ollakse põnevil, kui saabub järjekordne saadetis kaugetelt sõpradelt.

eTwinning panustab jagamise kultuuri – õpilastele ja õpetajatele antakse võimalus jagada oma teadmisi ja kogemusi ning elukestva õppe meetodeid.

eTwinningu projektid on kaasakiskuvad, ergutavad ja optimistlikud ning positiivsed.

Tiigrihüppe Sihtasutuse koordineeritav programm „Sõpruskoolid Euroopas“ kuulub Euroopa Komisjoni Lifelong Learning programmi. Programmis osalevad Euroopa Liidu liikmesriigid ning Norra, Island ja Türgi, kokku 32 riiki.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles