Pärnu linnavolikogu võttis vastu linna tänavuse eelarve, mis keskendub kvaliteetse hariduse tagamisele, elukeskkonna ja linnaruumi arendamisele, uute kõrgepalgaliste töökohtade tekkele ning linna jätkusuutlikkusele, sealhulgas madala maksukoormuse hoidmisele.
Pärnu linnavolikogu võttis vastu linna tänavuse eelarve
“Eelarve vastab volikogu poolt kinnitatud strateegiadokumentidele, sissetulekute ja väljaminekute maht on üle 146 miljonit euro, millest põhitegevuse tulud on 115 ja kulud 108 miljonit eurot. Tänavu valmivad linnas mitmed olulised objektid, nagu näiteks uus sild ja sellega seotud tänavavõrgustik. Jätkub haridustaristu uuendamine, Munamäe ümbrus saab uue näo. Oluline on jätkusuutlikkuse hoidmine, et ka halvematel aegadel suudaks linn jätkuvalt täita avalikke teenuseid ja investeerida vastavalt arengukavale,” ütles linnapea Romek Kosenkranius.
Abilinnapea Meelis Kuke sõnade kohaselt iseloomustab majandust tsüklilisus, mis on viimasel neljal aastal kahandanud igapäevaste tulude ja kulude vahet ehk põhitegevuse tulemit rohkem kui poole võrra. Siiski on selleks aastaks planeeritav põhitegevuse tulem parem kui kahel eelneval aastal.
“Majanduskeskkonna määramatus on jätkuvalt kõrge, nii siseriiklike kui väliste mõjurite osas. Hindan Pärnu finantsseisundit heaks, seda võrdluses Tallinna, Tartu ja teiste omavalitsustega. Oleme kindlustanud vahendid elanikele teenuste osutamiseks ja taganud arengukavas ette nähtud tegevuste elluviimise,” rääkis Kukk.
Pärnu selle aasta eelarves on põhitegevuse tuludeks planeeritud 115,2 miljonit põhitegevuse kuludeks 108,4 miljonit eurot. Nende vahest ehk 6,8 miljoni euro suurusest põhitegevuse tulemist, likviidsetest varadest ja laenudest koguneb summa, mida investeeringuteks kasutada. Linn kavatseb võtta 12 miljoni euro ulatuses laene ja tasuda kohustusi 7,3 miljoni euro ulatuses, Pärnu netovõlakoormuseks jääks 31,4 miljonit eurot ehk 27 protsenti aasta põhitegevuse tuludest. Lubatud piirmäär on 75 protsenti.
Pärnu linna suuremateks investeeringuteks on sel aastal lisaks varem alustatud Raba-Lai silla ehitamisele, sillaga seotud tänavate uuendamisele ning Supeluse tänava ja Munamäe pargi rekonstrueerimisele Lai 2 kai rekonstrueerimine ja Pärnu Kuninga tänava põhikooli kommunikatsioonide renoveerimisega alustamine. Osavaldades on suuremateks investeeringuteks Paikuse kooli renoveerimise lõpetamine ning Audru aleviku Põllu tänava kergliiklustee ja Tõstamaa-Ermistu kergliiklustee ehitus.
Linna varade soetuse maht on 29 miljonit eurot, millest suurim osa, 16,5 miljonit eurot läheb teede ja tänavate parandamiseks. Haridusse investeeritakse 7,7 miljonit ja kultuurivaldkonda 2,7 miljonit eurot. Linnavalitsus taotleb operatiivselt erinevaid toetusi, toetusvahendite kaasamine ulatub 18,1 miljoni euroni.