Saada vihje

Taavi Holter Keskkonnaamet, kus te olete ja kuidas saame teid aidata?

Vee- ja kalaturismi arendava ettevõtte Pärnu Kalatakso juht Taavi Holter leiab, et Pärnu jõel tegutsevaid harrastuskalamehi tuleks reeglitest kinnipidamise osas rohkem kontrollida.
Vee- ja kalaturismi arendava ettevõtte Pärnu Kalatakso juht Taavi Holter leiab, et Pärnu jõel tegutsevaid harrastuskalamehi tuleks reeglitest kinnipidamise osas rohkem kontrollida. Foto: Erakogu

Hiljuti ilmus uudis, kuidas kutselistel kaluritel on praegu rasked ajad. Noh, raskemad veel kui harilikult, sest eks hüljeste, kormoranide ja väheneva ressursi olelusvõitluses, paljunevate reeglite ja keeldude keskel hulpida olegi paras katsumus (vt Annika Auväärt, “Harrastuskalastajatel õnged vees, kutselised nokitsevad kodus”, PP 26.01).

Samal ajal on harrastuskalapüük Eestis äärmiselt oluline ja levinud ajaviide. Umbes 160 000 harrastuskalastajat on märkimisväärne hulk ja kalapüük on ju osa eestlase identiteedist. Põhiseaduse järgi on kõik võrdsed, ent harrastuspüügist rääkides on mõni natuke võrdsem, mis tekitab omakorda sellise suure hulga harrastajate seas polariseerivaid seisukohti. Kõik taandub suuresti ühele argumendile: keskkonnaameti järelevalve või selle puudumine. Ehk kui ei suuda kontrollida, pole mõtet reeglitelgi.

Kui ma selle loo kirjutamisega algust tegin, oli aktiivne kalastus Pärnu jõel käinud juba paar nädalat, kuid kordagi polnud ma selle aja jooksul kohanud ei paadist ega kaldal keskkonnaametnikke oma tööd tegema

Tagasi üles