:format(webp)/nginx/o/2025/04/11/16770108t1ha206.jpg)
Laura Pähkel, kelle flöödiarmastus sai alguse Pärnu muusikakoolist, on jõudnud oma magistrantuuriõpingutega maailma mainekaimas, Londoni kuninglikus muusikakolledžis lõpusirgele ning annab sel pühapäeval tänukontserdi Tallinna muusika- ja balletikooli (MUBA) suures saalis, kuhu sõidab ka Pärnu linnaorkestri vähendatud koosseis ühes dirigent Henri Christofer Aavikuga.
Kontserdi korraldab Kultuuripartnerluse sihtasutus eesotsas Meelis Kubitsaga ning kuulama on oodatud kõik. Ühtlasi on eesmärk tänada kõiki neid, kes on muusiku aastatepikkusi kalleid õpinguid Londonis toetanud. “Neid on tohutult palju alates minu enda vanematest, kelleta teekonna algus üldse poleks võimalik olnud. Vahepeal on ka palju stipendiume olnud, Kultuuripartnerluse sihtasutuse kõrval on olnud kümneid ja kümneid toetajaid, kes on aidanud rahaliselt panustada minu õpingutesse Londonis. Kuna ma ei ole väga paljusid neist silmast silma näinud, loodan väga, et nad saavad tulla kontserti kuulama, et ma saaksin neid ka isiklikumalt tänada,” avaldas Pähkel.
“Linnaorkestriga mängime Malcolm Arnoldi esimest flöödikontserti ja Glucki “Meloodiat”. Alustame aga Reinecke flöödisonaadiga “Undine” koos Sten Heinojaga, kellega me jaanuaris Pärnuski koos üles astusime. Ja meil on ka huvitav flöödi-vioola-harfi trio, kus minuga ühinevad laval vioolamängija Oliver Vilu ja harfimängija Kaisa Žigurs, mängime nendega väga ägedat teost: Miguel del Aguila “Submerged”,” kõneles Pähkel.
“Sten on samuti Londoni kuninglikus muusikakolledžis õppinud ja tänu talle leidsin ma omale Londonis elamise. Kaisa ja Oliveriga oleme Tallinna muusikakeskkoolis kokku puutunud. Niimoodi ei ole me veel koos mänginud, aga olen üsna kindel, et oleme mänginud koos orkestris,” meenutas pärnakas.
“Pärnu linnaorkestri ees mängisin ma esimest korda 16aastasena Pärnu muusikakooliga koostöös toimunud “Muusa puudutusel” ja see on väga ere mälestus. Enne lavale astumist olin veidi närvis, aga kui ma tegin laval esimesed sammud, kadus närv ära, oli ainult nauding muusikast. See oli määrav hetk minu karjääris. Ma tundsin ennast nii hästi, nagu kala vees ja tõeliselt nautisin seda esinemist.”
/nginx/o/2025/04/11/16770110t1h977b.jpg)
Diplomi saab Pähkel kätte suvel, ees ootavad viimased pingutused. Magistri lõpueksam-kontsert toimub 29. mail Londoni aja järgi kell 11.20 Londoni kuningliku muusikakolledži väikeses kontserdisaalis. “Seal ma mängin umbes tund aega. Kui keegi juhtub Londonis olema, võib kuulama tulla,” kutsus flötist.
Samas koolis on Pähkel varem läbinud bakalaureuseõppe. “Idee sinna õppima minna tekkis esimest korda, kui ma olin umbes 14, olin väga ambitsioonikas väike tüdruk,” meenutas Pähkel, kui astus paar kuud tagasi kodulinnas üles Pärnu muusikakooli juubelikontserdil. “Minu kõige keerulisemad paar aastat on alles ees. Üks, mis mulle väga hingelähedane, on panustamine Eesti noorte muusikute ellu. Üritan välja mõelda viisi, kuidas seda teha.”