Saada vihje

Kihnu naiste kördisabade alt välguvad taas pitsid

Kihnu naised teist korda suurele peole juhendanud Silvia Soide töötab vallaametnikuna saarel, kuhu teda tõmbasid Kanadast esivanemate juured. Eeloleval, XXI üldtantsupeol on ta Pärnumaa piirkonna liigijuhi assistent.
Kihnu naised teist korda suurele peole juhendanud Silvia Soide töötab vallaametnikuna saarel, kuhu teda tõmbasid Kanadast esivanemate juured. Eeloleval, XXI üldtantsupeol on ta Pärnumaa piirkonna liigijuhi assistent. Foto: Urmas Luik

“Õnneks seda juttu ei tulnud seekord ülevalt, et miks osal tantsijatel on põlled ja osal ei ole,” ütles Kihnu rahvatantsujuht, valla sotsiaalmeedia spetsialist Silvia Soide, kes jõudis kihnlaste naisrühmaga Pitsid Paistvad eelvoorudest läbi XXVIII laulu- ja XXI tantsupeole Iseoma ning keerutab körti “Miia mängus” ja “Naistega”.

Elevust tekitanud uudis lendas suusõnal üle Kihnu saare juba jürikuu keskel, kuigi kogemus on enamikul rühmast eelmisest, 2019. aasta laulu- ja tantsupeost, millega Kihnu naisrühm tegi ajalugu, sest Pitsid Paistvad oli esimene täiskasvanute rühm, kes suurel peol kördisabade alt pitse välgutas. Aga enne, ettetantsimise ajal, räägiti liigijuhile, miks rühm ei ole ühtemoodi riides ehk kas põlledeta või põlledega, vaid järgib tava, sest Kihnus kannab põlle kördi peal vaid abielunaine. Sellesuvise üldtantsupeo N2 liigijuht Sille Kapper-Tiisler tunneb pärimuskultuuri ega esitanud kihnlastele sellist küsimust.

Kanadast suguvõsa juuri pidi 17 aastat tagasi Kihnu asunud Silvia Soide alustas rahvatantsuga kodulinnas Vancouveris ja osales sealt väliseestlaste rühmaga Eestis üldtantsupeol. Kihnus kutsus ta naised kokku 2016. aastal ja loob ka ise tantse. Rühmas on 14 neiut ja naist, kellest osa elab mandril, sõidab kodusaarele puhkepäevadeks ja pühendab vaba aja rahvamajas tantsuproovile.

Kommentaarid
Tagasi üles