“Kus kass on? Millal ometi kassi näha saab?” uurisid Rääma silla avamisele kogunenud huvilised nõudlikult Pärnu Postimehe fotograafi käest, kui vast valminud silla esimese ületajana välja reklaamitud pruunikasvalget Hugot silmapiiril ei paistnud ja ootusärevus pärast pooletunniseks kujunenud tähtsade asjameeste kõnesid ja lindilõikamist maad võttis.
Mõne aja pärast pinge langes, sest kolme ja poole aastane kassivolask vupsas sillakaare kesklinnapoolses otsas transpordipuurist sillatekile ja tegi mõne sammu Rääma suunas.
Et kõnnitee oli uudistajatest tulvil, oli Hugo veidi ärevil ja otsustas esiti uudistada, mis toimub silla merepoolses servas, ja võttis siis suuna Raeküla-poolse sillapiirde juurde.
Perenaine Adele suunas kiisu nina uuesti silla keskele, aga kui silla Rääma-poolses otsas oodanud päästeauto pani sireenid ja vilkurid tööle, Hugo ehmus ja sillaületus jäi poolikuks.
Proovis, kus sagimist ümberringi vähem, läks sillaületamine perenaise kinnitusel tunduvalt libedamalt.
Hoolimata sellest, et Hugo sillaületamine seekord nii hästi ei õnnestunud kui proovides, võitis ta avapidustustele tulnud pärnakate ja linna külaliste südamed. Niipea kui rahvas üle silla lubati, tekkis kassi ja ta perenaise ümber järjekord fännidest, kes soovisid koos Hugoga endlit teha.
Äkitselt ennast staariseisusest leidnud nurrumootori võttis seesugune tähelepanu pisut kohmetuks ja pärast seda kui kümmekond esimest olid oma pildi kätte saanud, palus perenaine pildistajatelt vabandust ja päästis lemmiku tagasi puuri, kus loom näis ennast mugavamalt tundvat. Järgmised pildistamishuvilised said ennast koos sündmuse ühe peategelasega jäädvustada läbi puurivõre.