WHO (Maailma terviseorganisatsioon) defineerib tervist kui täieliku füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu seisundit, mitte ainult haiguse või vea puudumist. Tervis on iga inimese õigus. Kas ja millistes piirides oleks siis HIV-positiivsel või aidsiga isikul võimalik sellesse definitsiooni mahtuda?
Teadlased ja arstid töötavad usinalt ravi arendamise kallal ja võib öelda, et surmadiagnoosist on saanud krooniline seisund, mille puhul inimese füüsiline heaolu võib olla aastaid tagatud, kui inimene on ravi saamiseks koostöövalmis ja osutab kõrgendatud tähelepanu oma tervisele.
Iga krooniline terviseprobleem muudab vaimse heaolu hapraks. HI-viirusega nakatunule on eriti olulised kaitsvad struktuurid, nagu pere, sõbrad, töökaaslased. Tõepoolest, HIV levib nakatunud vere, seemnevedeliku, tupevedeliku ja rinnapiima sattumisega terve inimese vereringesse, aga selliseid levikuteid saab piirata (tegelikult peab piirama!) õigeid kaitsevahendeid korrektselt kasutades.
HIV ei levi higi, pisarate ega sülje kaudu. Samuti ei suuda viirus väljaspool inimese organismi elada, seega ei levi vee ega õhu kaudu. Pidagem siis meeles, et nakkust ei saa kallistades, käteldes, puudutades, aevastades, köhides, ühiseid töövahendeid kasutades. Ettevaatlikkus ja inimlik kontakt ei peaks üksteist välistama.
Sotsiaalse heaolu raames tuleks eelkõige unustada müüdid, nagu puudutaks HIV vaid narkomaane ja kerglaste elukommetega inimesi. HIV pole Eesti ühiskonnas aktuaalne mingis pahelises paralleelkogukonnas, vaid kõigi täiesti tavaliste inimeste seas, nagu noored, pereinimesed, täiskasvanud, kelle igapäeva kuulub intiimelu või kokkupuude kehavedelikega töö tõttu.