Kojulaenutusosakonna juhataja Kadi Taremaa kinnitas, et inimeses peituv soov end aidata on tuntav igas osakonnas. Hea minek on eneseabiraamatutel, käsitööalasel kirjandusel.
“Inimene tahab paremat elu. Ta otsib enda seest vastuseid,” selgitas Taremaa. “Populaarseim eneseabiraamat on Anatoli Nekrassovi “Elavad mõtted”, mida sel aastal oleme juba 64 korda välja laenutanud. Käsitööraamatuist on enamikku 30-40 korda laenutatud.”
Võrdluseks: kui 2008. aasta jaanuaris laenutati 1100 käsitööalast raamatut, siis käesoleva aasta jaanuaris 1500.
Ranna harukogu raamatukoguhoidja Sirje Ristikivi sõnutsi huvitab praegu inimesi, kuidas oma elu positiivsemaks muuta, vaimne kasv, alternatiivteraapia, dokumentaalne ilukirjandus ja lihtsalt mõnus lugemine. “Kogeme iga päev, et õige raamat lugejale, kel mingid probleemid, teeb palju head,” ütles ta.
Hinge trööstib hea muusika
“Absoluutselt,” kinnitas keskraamatukogu muusikaosakonna juhataja Ene Roost.
“Muusika on seda ajast aega teinud. Olen märganud, et eakamad inimesed valivad sellist muusikat, mis olnud positiivsuse kandja nende noorusajal.”
Mida aga Roost on majandussurutise saabudes märganud, on see, et ürituste organiseerijad aktiviseeruvad. “Seltsiõhtuteks valitakse usinalt laulutekste ja mõtlen, et see on väga hea, kui rahvas laulab end rõõmsamaks,” leidis ta.
CDde kojulaenutus muusikaosakondades on kõikjal Eestis uus raamatukoguteenus, mis väga hästi on käivitunud. Pärnu muusikaosakonna avariiulitel on 136 aktuaalset laserplaati.
“Kokku on meil 3126 laserplaati, mille valik on universaalne: kõik muusikaajaloo perioodid kuni viimase popmuusikaplaadi ja koguni Grammy auhinnani, mida 29. jaanuaril jagati,” rääkis Roost.