Tänavate sillutamiseks kihnlastelt munakive enam ei ostetud ja seetõttu avastasid nad uue ”ekspordiartikli”.
Septembri algul edenes raudbetoonplaadi valamine jõudsalt. Algul vaid 40 sentimeetri paksune plaat otsustati aluspinna pehmuse tõttu valada 75 ja kohati isegi 90 sentimeetri paksune.
Kui algul loodeti hakkama saada 50 tonni armatuurrauaga, siis nüüd oli seda vaja juba 90 tonni, mida polnud Pärnust võimalik hankida. Polnud seda saada Tallinnastki, sest vahepeal oli alanud Teine maailmasõda.
Plaadi valamine jäi pooleli. Alles oktoobris toodi Antverpenist Tallinna laevaga suurem kogus armatuurterast ja ehitustööd võisid jätkuda. 25. oktoobril alustati seinte ladumist. Ehitusmaterjalide kallinemise ja veokulude hinnatõusu tõttu arvati maja nüüd umbes 100 000 krooni kallimaks minevat.
Detsembri alguseks jõudsid tööd nii kaugele, et 2. detsembril saadi paika panna nurgakivi, mille oma usu kommete kohaselt pühitsesid praostid A. Arumäe ja J. Ümarik. Edasi kõneles Eesti Panka esindav ja kõrgeid pangaülemusi asendav inspektor J. Jürisson, kes tähendas, et uue maja ehitamine läheb edasi, vaatamata ärevale ajale ja sõjale.
Pärnu osakonna juhataja Kangro luges ette akti, mis koos käibelolevate Eesti rahatähtede proovidega, Tallinna fondibörsi ja börsi kursitabelite ning Tallinna ja Pärnu ajalehtedega asetati ühe lehe järgi vask-, teise kohaselt tsinktorusse.
Torru asetatud akti tekst oli järgmine: ”Aastal 1939 pärast Kristuse sündimist detsembrikuu teisel päeval Eesti Vabariigi kahekümne teisel kestmise aastal, kui vabariigi presidendiks oli Konstantin Päts, peaministriks Jüri Uluots, sõjavägede ülemjuhatajaks kindral Johan Laidoner, peaministri asetäitjaks ja siseministriks August Jürima, majandusministriks Leo Sepp, põllutööministriks Artur Tupits, teedeministriks Nikolai Viitak, sõjaministriks kindral Nikolai Reek, haridusministriks Paul Kogerman, sotsiaalministriks Oskar Kask, välisministriks Ants Piip, kohtuministriks Albert Assor ja ministriks Ants Oidermaa, riigikontrolöriks Karl Soonpää, riigivolikogu esimeheks Otto Pukk ja riiginõukogu esimeheks Mihkel Pung, Eesti Panga presidendiks Jüri Jaakson, direktoriteks Kristjan Kaarna ja Johannes Rosenfeld, nõukogu liikmeteks Peeter Kurvits, Madis Käbin, Richard Käsper, Martin Köstner, Martin Luther, Johan Rumberg ja Mart Vinnal, Pärnu osakonna juhatajaks Mihkel Kangro ja tema abiks Karl Silvere, Pärnu linnapea k.t. Priit Suve ja Pärnu maavanemaks Jüri Marksoo, asetati pidulikult paigale Eesti Panga Pärnu osakonna maja nurgakivi.