Aga ega piirkonnajuhid alati ainult ranget nägu näidanud. Nii sõideti kaskedega kaunistatud veoauto kastis rühmast rühma sütitava agitbrigaadi programmiga, kuhu oli kaasatud näitlejaid ega puudunud kastinurgast ka pianiino. Kava oli Parve mäletamist mööda ikka veidi ühiskonnakriitiline.
Tallinnas toimusid piirkonnajuhtidele pidevalt koosolekud ja instrueerimised. Neid peeti Kalle Kesküla juhitud keskstaabis, mis tol ajal töötas praeguse USA saatkonna majas. Ilmselt oli keskstaap Moskva ja Eesti vaheline puhverdaja, sest Parve ei mäleta, et kunagi oleks jutuks olnud mõttetud ettekirjutused või pahandused poliitilise korrektsuse teemadel. Kuigi näiteks metsavendade laulud kõlasid igal kokkutulekul. Ei olnud nuhke ega koputajaid.
Parve on tagantjärele oma tollase valikuga väga rahul. Töö piirkonnajuhina oli loominguline, pakkus palju isetegemise rõõmu ja võimalusi.
See oli väljakutse ja enese proovilepanek (näiteks vahetusrühmade organiseerimine Krimmi ja Saksa DVsse). Tema sõnul tasus noorte, tööharjumuste õpetamise ja maaelu edendamise nimel pingutada küll.
Kiidusõnu väärivad Parvelt tema tublid eelkäijad, Pärnumaa piirkonna omaaegsed juhid A. Puskar, M. Kuuskmann, P. Laidvee ja T. Karon. Ja muidugi Mati Sutt, kes ei ole lasknud õpilasmaleval kõigi muudatuste ja majandusraskuste kiuste hääbuda.
Kõigile omaaegsetele malevlastele on Valter Parvel aga üleskutse: kui 8. septembril kohtume, võtke kaasa alles hoitud malevaga seotud atribuutikat, millest pole kahju loobuda.
Nimelt on meie legendaarsel malevajuhil tõsine soov üks arhiiv ja muuseuminurgake teha. Aitame tal selle unistuse teoks teha ja kohtumiseni kokkutulekul!