Uuesti Eestis
1982. aastal külastas Bruno Siiman Eestit. Tallinnas anti erimaksu eest luba külastada Pärnut ja viibida seal 48 tundi koos KGB autojuhiga. Õnneks oli see mõistlik mees, kes lubas Bruno omapead linna uitama. 38 aasta järel koputas ta onu maja uksele, et näha selle sisemust. Siis oli see Pärnu sanitaar-epidemioloogiajaama kontor.
Esimene daam, kellega Bruno vestles, arvas ta Kuu pealt kukkunuks ja tahtis peaaegu välja visata. Sõbralik eestlasest arst sai olukorrast aru ja aitas. Maja sisemus oli hoopis teine, kui Bruno mäletas. Ta jättis lahkele vastuvõtjale oma perepildi ja lahkus mälestustega.
Siinkohal tänab Bruno neid lõbusaid ja lahkeid Pärnu teatri näitlejaid, kes temaga Kalevi (Rüütli) tänaval sõbrustasid, õhtusele etendusele kutsusid ja lava taga näitlejatele tutvustasid.
Kurjuse impeeriumi pealinnas
Bruno võitis Sputniku viktoriiniga ”Kuidas tunnete olümpiasporti“ tuusiku Moskvasse 1986. aasta Hea Tahte mängudele. Ajakirjanike hulk, kes Moskvas lennukist väljujat vastu võttis, tekitas Brunos tunde, nagu oleks ta kuulus riigimees või filminäitleja. Ta tundis alateadvuslikult Moskvas ja Tallinnas KGB erilist tähelepanu.
Tallinna purjeregatil oli Bruno Siimanile varutud koht jahil, mida nimetati ministri jahiks. Sellel tundis ta ära kohaliku KGB agendi, kes teistest erinevalt oli jutukas ja püüdis ilmselt Brunos tabada spiooni tundemärke. Seejuures andis KGB mees ennast ise välja, nimetades olümpiavõitjat Kristjan Palusalu pätiks.
Bruno Siiman meenutab: ”Kui ministri jaht sõitis Pirita muulide vahelt merele, hõikas Vene piirivalvur, et mitu inimest on jahil. Tagasisõidul soovitasin sama küsimuse peale öelda, et üks on rohkem. Mulle oli see protseduur naljakas, kuid teised suhtusid sellesse suure tõsidusega. Moskvas tegutses KGB viisakalt, ilmselt oli jõutud järeldusele, et olen Nõukogude Liidust kõrvuni võlutud. Ajakirjandus ja raadio olid minust huvitatud. Märkasin, et olin sattunud nõukogude propaganda võrku. Aga see ei olnud enam oluline, NSV Liit elas oma viimaseid aastaid.“