Parkimistasu maksmine on samuti sobiv koht ja moodus elukorralduse põhjuste ja tagajärgede üle mõelda. Hästi selgete põhjuste ja tagajärgedega.
Nooruke parkimiskuninganna Alice Juhkam kinnitab, et ta astub iga ilmaga 12-20 kilomeetrit maha – värske õhk ja liikumine, juhhei! –, et aidata ja turvata, mitte selleks, et trahvida. Tema konkreetselt ootab Tartus Tasku ja kaubamaja, Maarjamõisa kliinikute ja MacDonaldsi ümbruse parklates vähemalt veerand, aga enamasti pool tundi, enne kui trahvilapakaid kirjutama hakkab. Pärnu neli parkimiskorraldajat teevad täpselt sama.
Ehkki Alice ootab ja kuulab ära, mõistab ja halastab, kohtab ta – hariduse poolest põllumajandusteaduse magister, muide! – iga päev ehteestlaslikke tiraade: “Mis sa, plika, trahvid siin kenasid teenelisi kodanlasi, mine parem õppima!”
Ent ta ütleb, et esiteks aitab kuuldud inetustest üle statistika – kümnest autost üheksa on ju ühiselu reeglite kohaselt parkima pandud – ja teisalt kolleegidega koos istumised ja jutustamised, mis-täna-juhtus.
“Kui minu pihta tulistatakse oma teaduskraadide, teenete ja muude inimlikku väärtust tõestavate aunimetustega, mis kõik peaksid õigustama tasuta parkimist, siis ma ju näen, et tegelikult ei rünnata mind. Inimene tulistab üldisemat hirmu, elab välja järjekordseid pettumusi, maandab muid saatuse lööke,” teab parkimis-Alice, mis inimestega toimub. “Võimalik, et auto jättis parkimata panemata inimene, kes kaotas just töö, ja istub vastse töötuna esimest korda autosse, mille liisingut ta nüüd enam maksta ei jaksa. Kui mõni auto pargib kahtlaselt pikka aega, ärkab minus inimlik mure: ehk on varastatud? Kas omanikuga juhtus midagi, putkas võõrsile või läks omadega sootuks Emajõkke?”