4. Kiibistamine on odav ja kiire protsess.
Kiibistamine maksab keskmiselt 15-20 eurot ning protseduur sarnaneb vaktsineerimisele. Võrreldes aja- ja närvikuluga ning ränkade tagajärgedega, mis lemmiku kadumisega kaasnevad, on kiibistamise ühekordne tasu igati taskukohane.
5. Looma tähtsaimad andmed säilitatakse registris.
Kiibistatud looma omanikul on võimalus registris hoida looma andmeid ja infot vaktsineerimise ning muu vajaliku kohta. Ühtlasi saab registri kaudu tellida olulisi meeldetuletusi (nt. millal peab looma uuesti vakstineerima või talle ussikuuri teostama).
6. Loom saab avarii korral parimat ravi.
Avariisse sattumise korral tuvastab veterinaar hulkuma läinud looma omaniku koheselt ning loom saab seetõttu operatiivsemat ja efektiivsemat ravi.
7. Mikrokiibiga tuvastatakse looma ametlik omanik.
Igasuguste vaidluste ja loomade varguste korral on alati võimalik mikrokiibi kaudu tuvastada lemmiklooma ametlik omanik.
8. Kiibistamine võimaldab saada reaalset ülevaadet lemmikloomade hulgast.
Kiibistamine võimaldab saada paremat ülevaadet lemmikloomade hulgast ning nende liikuvusest Eesti piires. Omavalistustes tekib territooriumil peetavate kasside ja koerte kohta asjakohane ülevaade.
9. Kiibistamine annab ka ülevaate hulkuvatest lemmikloomadest.
Lemmikloomaregister võimaldab tuvastada hulkuvate lemmikloomade probleemi olemasolu ja suurust konkreetses piirkonnas ning hinnata hulkuvate lemmikloomade probleemi lahendamiseks teostatud meetmete edukust.
10. Lemmiklooma kiibistamine on vastutustundlik tegu.
Iga hooliv loomaomanik teeb kõik selleks, et tema lemmik kadumise korral tee tagasi pere juurde kiiresti ja ohutult üles leiaks.