Joosep Karlson sai MMil viienda koha

Aerutamise MMil maratonis sai 17aastane pärnakas Joosep Karlson noormeeste mõõduvõtmisel ühekanuudel viienda koha. Pildil võistluse jooksuosa, kus treener Tiina Hodakov oma hoolealusele joogipakki pakub. Foto: Erakogu

Itaalias Roomas toimunud aerutamise MMil pikkadele distantsidele saavutas 17aastane Pärnu aerutamisklubi liige Joosep Karlson noormeeste ühekanuu 17,2kilomeetrisel distantsil viienda koha. Kahekanuul koos Andreas Baumiga finišeeriti üheksanda ajaga.

Pikamaa-aerutajatel tuli läbida neli 4,2kilomeetrist ringi, kusjuures sadakonna meetri pikkune lõik kuival maal paati kandes.

Kuni 18aastaste vanuseklassis võistelnud Karlson alustas ühekanuul 12 võistleja seas avaringil seitsmendal positsioonil, tõustes kolmandal ringil kuuendaks ja viimasel ringil veel koha võrra.

Lõpujoonel mõõdeti Karlsoni ajaks 1.28,40, mis andis viienda koha. Võistluse võitis ligi kaks ja pool minutit kiirem olnud ungarlane Andreas Bodonyi.

Kahekanuudel olid Karlson ja Andreas Baum pärast esimest ringi medalikonkurentsis, kuid teisele ringile minnes kukkus Baum vette ja pärnakad langesid 12 osaleja seas eelviimasele kohale.

Võistluse edenedes suudeti kahest paatkonnast mööduda ja finišeerida üheksanda kohaga. Võidu võtnud ungarlastele Richard Schmidtile ja Adam Feketele kaotati ligi seitsme minutiga.