VÕIT! Võrkpallurid said eurosarjas supervõidu!

Pärnu võrkpalliklubi meeskond kohtus neljapäeval kodusaalis CEV Challenge’i eurosarjas Belgia Menen Prefaxise meeskonnaga ja võttis lõpuks veenva 3:1 võidu.

ESIMENE GEIM

Esimeseks tehniliseks time-out'iks juhib kodumeeskond 8:5!

Seisul 9:5 võtavad belgased esimese mõtlemisaja.

Belglased teevad 6:2 vahespurdi ja pärnakate edu on kahanenud 12:11ni. Avo Keel võtab mõtlemisaja.

Pärnu juhib 16:14.

Geimi lõpp kulgeb punkt-punktis. Aga oleme 19:16 ees! Belglastelt teine mõtlemisaeg.

Martti Keele võimsate servide toel pääseb Pärnu juhtima juba 21:16.

24:17! Pärnu lammutab geimi lõpus serviga.

Geimivõit ei taha kuidagi tulla ja seis on 24:20. Avo Keel võtab teise mõtlemisaja. Belglane eksib servil ja 25:20 Pärnule!

TEINE GEIM

Teise geimi alguses on pärnakad kinkinud vastastele mitu punkti oma eksimustest ja nii minnakse esimesele tehnilisele time-out'ile seisul 5:8.

Vastased teevad pahandust planeeriva serviga.

Initsiatiiv on vastastel, 8:14. Avo Keel võtab mõtlemisaja.

Teine tehniline aeg, seis on 12:16. Pärnu võitleb.

Seisul 13:17 võtavad beglased mõtlemisaja.

13:20 ja Avo Keel võtab teise mõtlemisaja. Teist geimi iseloomustab Pärnu poolt suur omavigade arv. Serv ei tööta nii nagu esimeses geimis ja vastuvõtus oleme hädas.

Pärnakad ei ole alla andnud. 17:21 ja belglased võtavad teise mõtlemisaja.

Geimi lõpp on siiski kole. 17:25.

KOLMAS GEIM

Pärnu saab 6:2 ette, aga siis teeme kaks serviviga, lööme palli välja, mehed ei suhtle omavahel ja ongi 6:6. Avo Keel kasutab esimest mõtlemisaega.

Esimene tehniline aeg 8:6 meile.

Tamar Nassarilt kaks planeerivat servi ja saame ette 12:9. Belglased võtavad teise mõtlemisaja.

Teine tehniline aeg ja seis on 16:15. Mäng on väga tasavägine ja võitluslik, kuid pärnakad kingivad endiselt punkte omavigadest. Meeskonna parim on siiani kapten Andrus Raadik.

Hindrek Pulga võimsatest servidest saab Pärnu viis punkti järjest ja seis on 22:16! Kuuenda järjestikuse servi lööb Pulk võrku 22:17.

24:18, Pärnul on kuus geimpalli. Anname paar punkti ära ja siis lõpetab Pulga võimas löök geimi 25:20.

Pärnu juhib 2:1!

NELJAS GEIM

Esimeseks tehniliseks ajaks juhib kodumeeskond 8:6.

Mäng kulgeb punkt-punktis, aga tundub, et belglased on hakanud väristama, sest sisse on tulnud neilgi omavigu. Seis on 13:9 ja belglased võtavad mõtlemisaja.

Mäng on meie! Pärnu võtab kaks punkti järjest ja juba 15:9!

Tehniline aeg seisul 16:9! Belglased on eeskätt hädas servi vastuvõtuga.

Taas punkt-punktis, aga meil on suur edu – 18:12.

See mäng tuleb meile! Nüüd õnnestub Pärnul kõik! 20:12!

Seisul 21:13 peavad vastased viimast korda nõu.

23:15 ja vastased eksivad servil! 24:15.

Vormistamine võttis paar punkti aega aga 25:17 ja üldvõit 3:1 Pärnule!

«Meil õnnestusid asjad, rünnakul realiseerisime hästi kontrapalle ja blokis tegutsesime ka hästi. Võtmeks oli hea üldmäng. Veidi üllatas küll, et nii kergelt tuli võit, ootasime, et nad on tugevamad. Viimases geimis juba lustisime. Aga eks reisiväsimus võis neid ka mõjutada, varsti saame ise sama kogeda,» sõnas 17 punkti toonud ja 10ga plussi jäänud Pärnu meeskonna kapten Andrus Raadik. «Martti (sidemängija Martti Keel – toim) tegi ka üsna sümpaatse mängu, hästi klappis täna koostöö.»

«Kui millegi kallal nuriseda, siis vastuvõtu,» lisas nurgaründaja. Pärnu vastuvõtt oli 48%, rünnakuprotsent oli 51. Vastase samad näitajad olid vastavalt 47% ja 42%.

Sarnaselt Raadikuga tõi Hindrek Pulk 17 punkti (+9), Timo Tammemaa arvele jäi 15 silma (+10).

Eurosarja korduskohtumine peetakse kolmapäeval vastase koduväljakul. Vahepeal on Pärnu võrkpallimeeskonnal aga kaks kodumängu: laupäeval ja pühapäeval kohtutakse koduses spordihallis Saja liigas külalistega Lätist.