Vähemuses lõpetanud linnameeskond kaotas Levadiale

Martin Vunk (palliga) täna linnameeskonda Levadia vastu võidule aidata ei suutnud, nagu juhtus suvel korra Rannastaadionil. Foto: Gertrud Alatare/

Eesti jalgpallimeistrivõistluste 32. voorus laupäeval pidi Pärnu linnameeskond tunnistama Kadrioru staadionil Tallinna FC Levadia 0:2 paremust.

Linnameeskond alustas kohtumist sümpaatselt ja kohtumise algul kodumeeskonnal erilisi väravavõimalusi ei olnud. 27. minutil tõmbas Magnus Villota Pärnu karistusala joonel maha Levadia mängija ja kohtunik Marko Liiva määras selle eest kodumeeskonna kasuks penalti.

Karistuslöögi realiseeris Anton Miranchuk, viies Levadia 1:0 juhtima.

Poolaja lõpus ründas kodumeeskond teravalt, kuid linnameeskonna väravasuul seisnud Kristjan Tamme tegi mitu head tõrjet.

Teist poolaega alustasid aktiivsemalt pärnakad, kuid viigiväravat lüüa ei suutnud.

56. minutil teenis Levadia 17 meetrilt karistuslöögi, ent Miranchuk tõstis palli üle müüri posti.

Möödus vaid minut, kui Villota teenis kollase kaardi ja eemaldati platsilt, misjärel jäid pärnakad vähemusse.

Selle võimaluse kasutas Levadia ära viis minutit hiljem, kui Marek Kaljumäe tõstis karistusala lähedalt kauni kaarega palli Tamme valvatava värava paremasse nurka. Seisuga 2:0 kohtumine lõppeski.

Kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu juhib liigat Tallinna FC Infonet 74 punktiga, Levadial on kaks punkti vähem.

Pärnu meeskond lõpetab hooaja kümne meeskonna seas üheksandana.

Järgmisel laupäeval, 29. oktoobril võõrustab linnameeskond Rannastaadionil Narva JK Transi. Liigahooajale pannakse punkt 6. novembril sealsamas Tartu JK Tammeka vastu.

Pärast seda ootavad pärnakaid ees üleminekumängud meistriliigasse püsimajäämise nimel.