Muinsuskaitseamet täpsustas võimupiire

Kohvikupiirete ja katusematerjalide üle Pärnu muinsuskaitsealas on õigus otsuseid langetada linnavalitsuse vastutavatel ametnikel.

FOTO: Ants Liigus

Pärnu linnavalitsuse muinsuskaitsekomisjonis lahvatanud vaidlus, kas reklaamimajandust, välikaubandust ja ajutiste rajatiste püstitamist muinsuskaitsealal ohjab linna ametkond või muinsuskaitseameti kohalik büroo, on nüüdseks lõppenud.

Tellijale

Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius tunnistas, et Pärnu linnavalitsuse muinsuskaitsekomisjoni esimees Liina Hansen pöördus tema poole palvega arvata komisjoni koosseisust välja riigi muinsuskaitseameti Pärnumaa vaneminspektor Nele Rent, kuna “tööõhkkond on kõvasti halvenenud”.

Kosenkraniuse sõnade järgi olid muinsuskaitsekomisjonis peamisteks vaidlusobjektideks linnaametnike ja riigi muinsuskaitseametniku erinev suhtumine muinsuskaitsealas hoonete seintele paigaldatud reklaamidesse, erinevad nõudmised tänavakohvikute piiretele ja katusematerjalidele ning ajutiste suviste rajatiste või atraktsioonide paigaldamise lubamine kesklinna ja ranna rajooni, nagu näiteks lastebatuut, mis mullu Lastepargis keelati.

Tagasi üles