Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu õpilased käisid Toompeal

Vanalinna kooli õpilased Toompeal. FOTO: Urmas Saard

Eesti lipu selts korraldas Pärnumaa nelja kooli - Audru ja Vanalinna põhikooli, Pärnu ühisgümnaasiumi ja Vene gümnaasiumi õpilastele preemiareisi Tallinna.

Esmalt suunduti Toompeale tutvuma riigikogu tööga. Kui oli läbitud turvakontroll, näidati parlamendihoone tähtsamaid ruume, räägiti riigikogu tööst ja ülesannetest ning liikmetest.

Õpilased käisid istungisaalis, kus neile seletati, kuidas istungeid korraldatakse ja milliseid ettevalmistusi selleks on vaja teha.

Seejärel rääkis riigikogu liige Annely Akkermann riigikogu liikmete koosseisust lähemalt ja tutvustas mõnda tähtsamat teemat, mida istungitel arutatakse.

Toompea lossi koridorides nägid õpilased mitut tuntud riigikogulast. Teiste hulgas tuli  tervitama peaminister Taavi Rõivas. Noored olid väga elevil, et said kohtuda peaministriga. Üks neist palus isegi autogrammi, mida peaminister oli lahkelt nõus andma.

Saime osa riigikogu infotunnist, mis toimus vahetult enne kella kahest istungit. Samuti saime käia Pika Hermanni torni tipus.

Pärast Toompealt lahkumist suundusime Jakob Westholmi gümnaasiumi, kus meile räägiti Eesti lipu tähtsusest ja ajaloost ning iga-aastasest lipupäeva tähistamisest Pärnus.

Reis oli väga huvitav. Õpilased said palju uut teada riigikogu igapäevatöö kohta, kuidas võetakse vastu seadusi ja kes kuuluvad Eesti tähtsamate inimeste hulka. Võib-olla tahab mõni õpilane tulevikus isegi riigikokku kandideerida.

Tagasi üles
Back