Paikuse kooli võistkond osaleb teaduslahingu finaalis

Pärnumaad on Teaduslahingu finaalis esindamas Paikuse põhikooli võistkond.

FOTO: Elus Teadus

Reedel toimub Tartus teaduslahingu superfinaal, kus omavahel võistlevad kõigi maakondade 7.-9. klasside õpilaste võistkonnad.

Pärnumaad esindab Paikuse põhikooli võistkond (laste juhendajad on Maarja Tärk, Sirle Varkentin, Aare Külaots, Mait Lind ja Marika Jagomägi), mille liikmed valmistasid finaalis kaitsmiseks ette ka uurimistöö Sindi paisu kohta. Noored teadushuvilised kogusid ja süstematiseerisid infot paisu mineviku, oleviku ja võimaliku tuleviku kohta.

Teaduslahingu finaalis esitlevad võistkonnad oma kolmekuise uurimistöö tulemust žüriile ja lahendavad publiku silme all praktilisi ja argielus ettetulevaid teaduslikke probleeme.

Teaduslahing on tänavu esimest korda toimuv teadusvõistlus 7.-9. klasside õpilastele. Eelvoorudes jaanuari lõpus osales 155 kolmeliikmelist võistkonda kogu riigist, iga maakonna parimad pääsesid sel nädalal Tartus toimuvasse finaali.

Teaduslahingu peakorraldaja on Eesti ülikoolide õppureid ühendav Elus Teadus, vabatahtlikena löövad kaasa tudengid üliõpilasesindusest ja erialaseltsidest.

Tagasi üles