Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tänavatoit! Mis imeloom see on?

3 min lugemist
FOTO: shutterstock.com

Eesti festivalide ja kultuuriürituste lahutamatuks osaks on tormilise kiirusega tõusnud tänavatoit ja nüüd on see kulinaarne trend jõudnud otsapidi suvepealinna, kus sel nädalavahetusel toimub esimest korda vaid tänavatoidule pühendatud festival Pärnu Maitsete Uulits.

Tellijale

“Juba mõiste “tänavatoit” ise on Eestis väga uus,” tõdeb aga Tartu ülikooli (TÜ) etnoloogiaõppejõud ja semiootik Ester Bardone. Tõepoolest: inglise keelest üle võetud terminit (street food) ei leia “Eesti kirjakeele seletussõnaraamatustki”, kuigi tänavatoit on siinsel kultuurimaastikul kõvasti kanda kinnitanud.

Tegelikkuses ulatub tänavatoidu traditsioon Eestis lausa keskaega. “Oma kaupa müüsid toiduainete tootjad ja töötlejad, nagu pagarid, lihunikud. Müüdi nii linnatänavatel kui laatadel, turgudel ja pidustuste ajal,” selgitab Eesti Rahva Muuseumi teadur Anu Kannike. Niisiis on laadatoitu pakutud sajandeid ja sedagi võib lugeda omamoodi tänavatoiduks.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto